نماینده خلخال: مجلس باید اثرگذار باشد

[ad_1]

سیدغنی نظری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجلس نباید در دولت ادغام شود و دولت خود را نباید فراتر از مجلس بداند چون قوه مقننه محل و مرکزی است که مردم از زمان مشروطیت به آن خانه ملت می‌گفتند.
وی افزود: داعش مجلس را به عنوان اولین مکان برای حمله تروریستی در نظر گرفت چون خانه ملت بود اما نیروی های انتظامی،امنیتی و سپاه، مانع در دستیابی دشمن به اهداف خود شده و مزدوران آنها را به هلاکت رساند.

نظری خانقاه خاطرنشان کرد: همانطور که گفته می‌شود مجلس خانه ملت است لذا هر حرفی و حرکتی باید در راستای منافع ملی و مردم باشد که این به معنای تحول خواهد بود.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مجلس یازدهم گفت: ایشان فرمودند مجلس کارشناس، پاک‌دست و پرکار در راس امور است و این بدین معناست که مجلس باید در راس همه امور باشد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی افزود: جلسات مجلس باید کیفی‌سازی شود و در کنار هوشمندسازی باید تحول کیفی نیز صورت بگیرد.

او اظهارکرد: بحث تحول مجلس از درون باید آغاز شود و تذکر اول من در روز نخست مجلس یازدهم، رعایت نظم و انضباط بود که نظم یک نمونه از  تحول در درون مجلس است ،  همچنین مجلس اگر بخواهد آنچه را که درون خودش می‌گذرد همسان‌سازی کند باید در میان مردم باشد.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ارتباط مستمر نمایندگان با مردم یک اصل است زیرا زمانی که آن‌ها با موکلان خود ارتباط دارند می‌توانند مسائل و  مشکلات مردم را بفهمند و بر اساس آن در مجلس قانون‌گذاری صورت بگیرد.  
وی افزود: نزدیک به ۱۲ هزار قانون داریم که برخی از قوانین منسوخ شدند دیگر کارایی لازم را ندارند و مشکلات اساسی را برای ما بوجود آورده به عنوان نمونه می‌توان به  استعلام‌های یک سرمایه‌گذار از دستگاه‌های مختلف اشاره کرد که این امر مشکلات زیادی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است.
نظری گفت: در حوزه مسکن امروز متاسفانه هیچ کارمندی امید خانه‌دار شدن تا آخر عمر ندارد که این یک مشکل اساسی است بخصوص این که ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار خانه خالی باشد اما در اختیار افراد خانه مسکن قرار نگیرد و همچنین این حجم از مسکن خالی نتواند به تعادل قیمت‌ها کمک کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: با توجه  به بحث آتش به اختیار مقام معظم رهبری مجلس باید در برخی جاها آتش به اختیار  عمل کند و قوانینی که به درد مردم نمی‌خورد را  منسوخ کند و یک سری قوانین جدید در حوزه‌های مالی،اقتصادی ، ایجاد خلق ثروت و اشتغال داشته باشد.
نماینده مردم خلخال کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس اگر قاطعیت نداشته باشد و امور صرف مصلحت اندیشی جلو رود قوه مقننه کارایی لازم را نخواهد داشت.
وی عنوان کرد: اقدامات نمایندگان در مجلس از جمله نطق‌ها باید کیفی باشد یعنی این که بدانیم چه حرفی بزنیم تا دردی از جامعه را دوا کند.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اگر بجای ۱۰ هزار تذکر ۱۰۰ تذکر باشد که رییس‌جمهوری و هیات دولت درباره آن پاسخگو باشند آن وقت می‌توانیم بگوییم که کیفی‌سازی در مجلس انجام شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید