نماینده آستارا: مسئولان از توان سمن‌ها برای توسعه استفاده کنند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا مرحبا روز جمعه در آئین افتتاح دفتر سازمان های مردم نهاد در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا اظهار کرد: در هر جامعه  که مردم به امور آن احساس مسئولیت داشته باشند، توسعه شکل خواهد گرفت و به دنبال افزایش کمی و کیفی حضور مردم در امور مختلف باشیم.

وی بیان کرد: مشارکت حداکثری مردم در قالب گروه های همیار اجتماعی در کشورهای توسعه یافته مشهود است و در این کشورها اداره امور به مردم واگذار شده و در همه حوزه‌ ها تشکل ‌هایی برای پیگیری خواسته ‌ها و مطالبات مردم دایر است.

مرحبا اظهار کرد: امور مختلفی در جامعه وجود دارد که ورود و فعالیت سمن ها را طلب می کند و این تشکل ها به عنوان نماینده های مردم، می ‌توانند این مسائل را در قالب سمن ها پیگیری کنند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت سازمان های مردم نهاد این شهرستان در حوزه پیشگیری از کرونا و جمع آوری کمک های خیران و توزیع آنها در بین نیازمندان قابل قدردانی است.

سرپرست فرمانداری آستارا هم گفت: حضور داوطلبانه و غیرانتفاعی در سمن ها سبب تمایز آنها با شرکت های تعاونی است و پیشرفت کار در سمن ها به مراتب بیشتر از شرکت ها و تشکل های مشابه است.

رضا جمشیدی افزود: سمن ها باید در انگیزش، کنش اجتماعی و تولید مسئولیت آگاهانه در اجتماع موثر باشند و با نگاه توام با تخصص و بهره گیری از تجربیات گذشته و تدوین برنامه های هدفمند، کارآمد و متناسب با فضای محیطی و شرایط جامعه به سوی هدف های متعالی حرکت کنند.

وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم گفت: این شهرستان از نظر تعداد سمن ها رتبه دوم را در استان گیلان دارد و ساخت خانه جوان در مجموعه ورزشی وحدت با هدف ساماندهی فعالیت سمن ها پیگیری می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۰ سازمان مردم نهاد در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید