نماز عید قربان در مساجد چین اقامه شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا مساجد چین که بعد از ۶ ماه تعطیلی از ابتدای مرداد ماه سال جاری با کنترل ویروس کرونا در این کشور، بازگشایی شدند امروز میزبان نمازگزاران مسلمان برای اقامه نماز عید قربان بودند.

اما علیرغم برپایی نماز عید قربان، با هدف پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر ویروس کرونا، مراسم قربانی در مساجد مختلف چین امسال برگزار نشد.

برای اقامه نماز عید قربان هم نمازگزاران از پیش ثبت نام کرده بودند ثبت نام برای شرکت در هر نوع فعالیت مساجد تنها از طریق پایگاه‌ اینترنتی هر مسجد و یا تماس تلفنی امکانپذیر بود همچنین قبل از ورود به مسجد، دمای بدن نمازگزاران اندازه‌گیری شد آنها همچنین ضمن رعایت فاصله گذاری دست کم یک متر، ماسک پوشیده بودند.

انجمن اسلامی چین هم در پیامی ضمن تبریک عید قربان به همه مسلمانان این کشور اعلام کرد: شیوع کرونا در فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و زندگی مردم تاثیر بسیاری گذاشته است و محافل مذهبی و مسلمانان کشور با رعایت اقدامات پیشگیرانه در کنترل اپیدمی این بیماری خدمات شایسته ای ارایه داده اند.

در این پیام آمده است: با توجه به شیوع کرونا، دولت سعودی تنها اجازه برگزاری مناسک حج به تعداد اندکی از مسلمانان ساکن آن کشور را داده است این انجمن نیز با توجه به حفاظت از امنیت و سلامت مردم، در حال حاضر کارهای مقدماتی اعزام مسلمانان به مکه را متوقف کرده است که امیدواریم  مورد درک و حمایت گسترده مسلمانان قرار گیرد.

انجمن اسلامی در پایان پیام خود همچنین همه مسلمانان چین را به همبستگی و همیاری در مقابله با کرونا،  توسعه دین اسلام و میهن پرستی دعوت کرد.

گزارش های رسمی دولت چین حاکی است که حدود ۲۰ میلیون مسلمان در این کشور زندگی می کنند بر اساس آمار شورای اطلاع رسانی دولت چین به ترتیب بودیسم، تائوییسم، اسلام، مسیحیت کاتولیک و پروتستان بیشترین پیروان را در چین دارند بر اساس این آمار چین دارای ۳۵ هزار مسجد است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید