نماز جمعه در هشت شهر گلستان اقامه شد

[ad_1]

هشت مصلی و پایگاه نماز جمعه در آق قلا، انبارالوم، بندرترکمن، علی آبادکتول، فاضل آباد، مزرعه کتول، گالیکش و گمیشان میزبان نمازگزاران جمعه گلستان بود.

استان گلستان مجموعا ۲۰ پایگاه نماز جمعه دارد.

حجت السلام محمد صالح منصوری امام جمعه اهل تشیع بندرترکمن در خطبه های نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن ماه محرم اظهار داشت : بیانات رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب نحوه برگزاری سوگواریهای محرم است.

وی از عاشقان اباعبدالله الحسین خواست ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی تمام ملاحضات اعلامی از ستاد ملی کرونا را با جدیت مد نظر قرار دهند.

شهاب الدین بابامحمدی امام جمعه شهر سرخنکلاته و بخش بهاران نیز در خطبه های نماز با اشاره در پیش بود ۲۸ مرداد و سالروز کودتای آمریکا در ایران گفت : با وجود دشمنی‌های پیدا و پنهان آمریکا و جبهه استکبار ، ایران اسلامی توانسته راه پیشرفت و سعادت را با مدد الهی و بهره‌مندی از رهبری های هوشمندانه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به پیش ببرد.

وی ادامه داد : خشم و انزجار ملت ایران از اعمال ننگین استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا روز به روز بیشتر می شود .

امام جمعه اهل سنت گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان نیز در خطبه های نماز از اهالی این شهر خواست رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

حاج آخوند امان گلدی نبوی نژاد گفت : حفظ سلامت و جان خود و دیگران از واجبات است که نباید با سهل انگاری موجب به خطر انداختن این نعمت بزرگ الهی شویم.

در برخی شهرهای دارای وضعیت قرمز شیوع کرونا نیز ائمه جمعه اقدام به انتشار خطبه های نماز جمعه در فضای مجازی کردند.

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان مجوز برپایی نماز جمعه این هفته را با رعایت اصول و مقررات بهداشتی و فاصله اجتماعی در هشت شهر صادر کرد.

نمازگزاران برای حفظ رعایت نکات بهداشتی  مهر، تسبیح، جانماز، سجاده و زنان نیز چادر به همراه داشتند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت استان گلستان را از لحاظ ابتلا به کرونا، قرمز اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید