نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سبزوار افزایش می‌یابد

نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سبزوار افزایش می‌یابد

حسین شاد روز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در سبزوار افزود: کارمندان، صاحبان حرف و واحدهای صنفی ملزم به استفاده از ماسک و رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی هستند در غیر این صورت با آنها برخورد و مراکز فعالیت آنها تعطیل می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک برای تمامی شهروندان الزامی است و از ارائه خدمات به افرادی که ماسک ندارند باید خودداری شود.

سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: باید گفتمان استفاده از ماسک جدی گرفته شود و همزمان با فرا رسیدن فصل سرما که استفاده از فضاهای بسته در برنامه‌های مختلف بیشتر می‌شود، رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز بیشتر شود.

وی افزود: هم اینک با افزایش مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، شهرستان سبزوار در وضعیت قرمز قرار دارد و ظرفیت تخت‌های مرکز آموزشی – درمانی واسعی این شهرستان که ویژه پذیرش مبتلایان به ویروس کرونا می‌باشد تکمیل شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: وضعیت این شهرستان از نظر بیماری کووید ۱۹ نامناسب است و برای عزاداری دهه پایانی ماه صفر باید محدودیت ها افزایش یابد.

دکتر علیرضا مسلم افزود: هم اینک بیش از ۱۲۰ مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در  بیمارستان واسعی سبزوار بستری هستند و تمامی ظرفیت‌ این مرکز درمانی برای  درمان این بیماران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با وجود توصیه‌ها و هشدارهای لازم، رعایت نکردن موارد بهداشتی و انجام رفتارهای پرخطر، حضور شهروندان در مکان‌های پرخطر و دورهمی‌های خانوادگی روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را در سبزوار افزایش داده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: به شهروندان توصیه می‌شود از حضور غیر ضروری در مکان‌های شلوغ و پرتردد خودداری کنند و در صورت حضور در این مکان‌ها از ماسک استفاده نمایند.

وی افزود: مرکز آموزشی – درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت حدود نیم میلیون نفری ساکن شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *