نتایج نظرسنجی: مردم آمریکا اخبار اعتراضات را دنبال می کنند تا انتخابات ۲۰۲۰

[ad_1]

به گزارش شامگاه پنجشنبه ایرنا از واشنگتن اگزمایر، نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقاتی پیو که در تاریخ ۳۱ آگوست تا ۷ سپتامبر (۱۰-۱۷ شهریور) تهیه شده است، نشان می‌دهد که ۷۸ درصد از مردم آمریکا اخبار درگیری میان معترضان به نژادپرستی با نیروهای فدرال در سراسر شهرهای آمریکا را دنبال می‌کنند.

نتایج همچنین بیانگر آن است که تنها ۱۸ درصد از مردم آمریکا کمتر به اخبار این اعتراضات گوش و یا اهمیت می‌دهند.

یافته‌های این نظرسنجی حاکی است که مردم آمریکا به اخبار اعتراضات حتی نسبت به موضوع چالشی نحوه رای گیری انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) و تلاش‌های کنگره برای تصویب لایجه بودجه حمایتی کرونا اهمیت بیشتری می‌دهند.

از هر ۱۰ شرکت کننده در این نظر سنجی هشت نفر بر این باور بودند که موضوع اعتراضات به نژادپرستی مهم‌ترین مسئله کنونی آمریکا است.

اعتراضات سراسری آمریکا پس از کشته شدن سیاه‌پوستی به نام «جورج فلوید» در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا، برپا شد و همچنان ادامه دارد.

این اعتراضات که بیش از سه ماه متوالی ادامه داشته، در برهه‌ای به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور ترامپ برای سرکوب معترضان شدت گرفت، اما انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان‌ها را ترک کنند.

با این وجود ترامپ تهدید کرد در صورتی که مقامات محلی نتوانند به این اعتراضات خاتمه دهند، بار دیگر مأموران فدرال را به خیابان‌های این شهر گسیل خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید