نبی: نیت وزیر ورزش، اصلاح اساسنامه بود

[ad_1]

«مهدی محمدنبی» شنبه شب با حضور در شبکه خبر در خصوص اشکالات فیفا از اساسنامه فدراسیون ایران، اظهار داشت: این اشکالات را بر اساس قوانین داخلی و همچنین برخی انعطاف‌ها مانند حذف حق امضای وزیر ورزش اصلاح کردیم. نیت وزیر ورزش اصلاح اساسنامه بود تا بهانه‌ای به مراجع بالادستی بین‌الملی ندهیم. بر این اساس، هفته گذشته اساسنامه اصلاحی به فیفا ارسال شد.

نبی ادامه داد: با توجه به اختیارات مجمع و هیات رئیسه، باید به دقت عمل می‌کردیم. در این اساسنامه توان ورزشی‌ها را بیشتر کردیم تا اعضای ورزشی در مجمع بیشتر شود. در بحث نامزدها هم دستورالعمل انتخابات به گونه ای شد که مدیریت ورزشی دیده شود. بلافاصله بعد از تایید اساسنامه توسط فیفا، آنرا برای اعضای مجمع ارسال می‌کنیم. باید زمان ۲۱ روز را رعایت و به اعضای مجمع ارسال کنیم تا در جریان رفت و برگشت‌ها قرار گیرند.

وی با بیان اینکه اعضای مجمع باید اساسنامه را تایید کنند، عنوان کرد: سعی کردیم کار را بهتر کنیم و قبل از ارسال به فیفا هم نظرات مشورتی اعضای مجمع را گرفته بودیم. فرصت ۸۰ روزه بعد از مجمع خواهیم داشت تا بتوانیم انتخابات فدراسیون فوتبال را برگزار کنیم.

این مقام مسوول در خصوص قرارداد ویلموتس، گفت: در این زمینه نمی‌توانم اظهار نظر دقیقی داشته باشم. زمانی که کی‌روش هم به فوتبال ایران آمد در ابتدا همین دردسرها هم وجود داشت اما او دو بار تیم ملی را به جام جهانی برد که به خاطر آن فدراسیون فوتبال ۲۴ یا ۲۵ میلیون دلار از فیفا پاداش دریافت کرد. البته سابقه ویلموتس از نظر فنی بد نبود اما او نتوانست تیم را مدیریت کند.

وی ادامه داد: به من اطلاع دادند، ۲ وکیل ایرانی همراه آن وکیل خارجی حضور دارند و لوایح را امضا می‌کنند. اینگونه نیست که او به تنهایی فرمان را در دست داشته باشد و پیش برود. این بخش به خوبی مدیریت می‌شود و اگر اتفاق خاصی در فیفا رخ ندهد برای ما جای امیدواری است چون ویلموتس حقش نیست که پول بگیرد.

نبی درباره زمان حضور اسکوچیچ در ایران هم گفت: او هفته دیگر به ایران می‌آید تا قبل از برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی جلسه‌های مورد نیاز را برگزار کنیم. درباره شانس صعود به جام جهانی فکر می‌کنم باید واقعیت را به افکار عمومی بگوییم. در گروه ما عراق ۱۱ امتیاز، بحرین ۹ امتیاز و ما ۶ امتیاز داریم. اگر در چهار بازی آینده ۱۲ امتیاز ممکن را هم بگیریم عوض شدن ما در گروه بستگی به دیدار عراق و بحرین دارد. با این حال باید هر چهار بازی پیش‌رو را ببریم چراکه مساوی در هر یک از این بازی‌ها کمکی به ما نخواهد کرد. روی کاغذ کار سخت است اما این را بدانید در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هم کار سخت شده بود با این تفاوت که در آن مقطع امتیاز ما به کره و همینطور به قطر نزدیک بود.

نبی درباره نظارت سازمان بازرسی کل کشور در فدراسیون فوتبال هم گفت: سیستم‌های نظارتی براساس مستندات عمل می‌کنند و اینگونه نیست که درباره شایعات حرفی زده شود. آنها همیشه در فدراسیون فوتبال مستقر هستند و کارشان را انجام می‌دهند.

وی در پایان درباره اینکه آیا پروتکل‌های فیفا در ایران برای برگزاری مسابقات لیگ اجرایی است یا خیر، گفت: در این زمینه فیفا پروتکل‌هایی داده است و از فدراسیون پزشکی ورزشی کمک گرفته‌ایم. سازمان لیگ تصمیم گرفته مسابقات را برگزار کند اما اگر به هر دلیلی مسابقات در کشوری برگزار نشود آن کشور در حوزه بین‌المللی هم دچار مشکل می‌شود و حتی نمی‌تواند در کشور ثالث هم مسابقات را برگزار کند. مدیرانی که گاهی صحبت می‌کنند و نظراتی ارائه می‌دهند بهتر است این مسائل را در نظر داشته باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید