مولد سازی املاک و مستغلات گامی موثر در توسعه فضاهای آموزشی است

[ad_1]

انوشیروان محسنی بندپی عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به کمبود شدید فضاهای آموزشی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت ۲۵۰ تا ۳۰۰ مدرسه موجود در شهر تهران برای افزایش فضاهای آموزشی به شکل افقی و ایجاد ۴ تا ۶ کلاس درس پیشنهاد اداره کل نوسازی مدارس استان تهران است که اجرایی شدن آن گامی موثر در زمینه رفع کمبودها به شمار می رود.
وی افزود: با توجه به قانون شورای آموزش و پرورش مبنی بر تخصیص ۵ درصدی عوارض، نوسازی و پذیره شهرداری ها تاکنون شفافیت در این زمینه وجود نداشته و باید مکاتباتی با مجلس و اداره کل قوانین و شهرداری صورت گیرد تا نسبت به آنچه که در قانون تکلیف شده عمل و اجرایی شود.
استاندار تهران خاطر نشان کرد: همراهی و همکاری دستگاه ها می تواند راهکاری مطلوب و موثر در زمینه رفع کمبود فضاهای آموزشی در شهر تهران شود.
مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران در ادامه این جلسه گفت: تاکنون ۷۵ درصد دانش آموزان مدارس ثبت نام کرده و ۲۵ درصد باقیمانده منتظر نتایج آزمون ها هستند.
عبدالرضا فولادوند افزود: بازسازی و ایجاد موزه مدارس تاریخی آموزشی از جمله دبیرستان دارالفنون، البرز و ساختمان البرز بر اساس تدابیر و دستور وزیر آموزش و پرورش آغاز شده است.
وی خاطر نشان کرد: رفع کمبود فضای آموزشی بسیاری از موانع و معضلات را در این حوزه رفع می کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید