موج دوم اعتراضات به نژادپرستی در لوئیزویل آمریکا 

موج دوم اعتراضات به نژادپرستی در لوئیزویل آمریکا 

[ad_1]

به گزارش ایرنا از شبکه‌ای بی‌نیوز، اعتراضات مردم به نژادپرستی در شهر لوئیزویل مجددا از سر گرفته شد و معترضان با برافراشتتن بنری بزرگ خواستار دستگیری عاملان قتل “برونا تیلور” شدند. 

تیلور جوان سیاه پوست آمریکایی بود که در ماه مارس (خرداد) سال جاری با شلیک گلوله پلیس در لوئیزویل کشته شد. 

معترضان بعد از ظهر شنبه (به وقت محلی) با تجمع در نزدیکی محل برگزاری مسابقه دربی کنتاکی خواستار اجرای عدالت و خونخواهی تیلور شدند. 

برخی از معترضان شعارهایی مانند “نه عدالت و نه دربی” سر دادند. 

تجمعات اعتراضی گسترده در سراسر آمریکا از روزی آغاز شد که «جورج فلوید» یک سیاهپوست دیگر بر اثر رفتار خشونت بار پلیس جان باخت. 

این اعتراضات که بیش از سه ماه متوالی ادامه داشته، در برهه‌ای به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور ترامپ برای سرکوب معترضان شدت گرفت، اما انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان‌ها را ترک کنند. 

با این وجود ترامپ تهدید کرد در صورتی که مقامات محلی نتوانند به این اعتراضات خاتمه دهند، بار دیگر مأموران فدرال را به خیابان‌های این شهر گسیل خواهد کرد. 
 

[ad_2]

Source link

همسر عرفات از به جریان افتادن پرونده شوهرش در دادگاه لاهه خبر داد Previous post همسر عرفات از به جریان افتادن پرونده شوهرش در دادگاه لاهه خبر داد
پذیرش بیش از ۳۳ هزار نسخه دارویی در سه داروخانه هلال احمر Next post پذیرش بیش از ۳۳ هزار نسخه دارویی در سه داروخانه هلال احمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *