موج‌سواری طلا بر آتش کرونا و اختلافات چین و آمریکا

[ad_1]

به گزارش رویترز، بهای هر اونس طلا در آخرین معاملات صورت گرفته در روز جمعه هفته گذشته با ۰.۷ درصد رشد به ۱۸۰۸ دلار و ۸۵ سنت صعود کرده است.

همچنین در بازارهای آمریکا هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش ۱۸۱۰ دلار معامله می شود.

گفتنی است ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب نیز به سبب بالا رفتن میزان سرمایه گذاری در این بازار با افزایش روبرو شده است.

در حال حاضر شاخص دلار با افزایش ۰.۴ درصدی روبرو شده است.

از دیگر سو کارشناسان بازار جهانی طلا بر این باورند، فلز زرد که پیش از این به سبب بحران کرونا در مدار افزایشی قرار گرفته بود، در حال حاضر به سبب افزایش اختلافات چین و آمریکا بر سر امضای به اصطلاح «قانون استقلال هنگ کنگ» توسط دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا همچنان رو به افزایش نهاده است.

دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ نیز روز جمعه با صدور بیانیه ای مخالفت شدید خود را با تصویب «قانون استقلال هنگ کنگ» توسط کنگره ایالات متحده اعلام کرده بود.
برخی از اعضای کنگره ایالات متحده هفته پیش در پاسخ به تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ توسط کنگره خلق چین، “قانون استقلال هنگ کنگ” را تصویب کردند که امروز ترامپ هم آن را امضا کرد.

به گفته تحلیلگران اقتصادی، میزان تقاضا برای خرید طلا در بازارهای جهانی به سبب تشدید نگرانی ناشی از کووید ۱۱ به صورت روزانه در حال افزایش است.

کارشناسان اقتصادی همچنین بر این باور است که اقتصاد آمریکا به سبب وخیم تر شدن بحران کرونا با وضعیت وخیمی روبرو خواهد شد و به زودی نشانه هایی از بهبودی در آن مشاهده نخواهد شد.

به گزارش رسانه های چینی،  پیش بینی شده است با بازگشت ویروس کرونا پس از ۱۴۹ روز به منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب چین تداوم روند افزایشی طلا ادامه داشه باشد.

گزارش روز جمعه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین حاکی است که شمار مبتلایان به کرونا در این منطقه که پنجشنبه شب یک نفر اعلام شده بود حالا به ۶ نفر افزایش یافته است و ۱۱ ناقل خاموش نیز شناسایی شده اند.

همزمان اطلاعیه هایی از سوی مراکز بهداشتی و پزشکی شهر ارومچی مرکز این منطقه خودمختار چین منتشر شده که در آن از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خواسته شده است در قرنطینه قرار بگیرند و محدودیت ها را مراعات کنند.

از سوی دیگر برای مهار سریع ویروس کرونا که حالا موج تازه آن در این منطقه شروع شده، پروازها به سین کیانگ چین متوقف شده و خطوط مترو شهر از کار افتاده است.

 بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی تا کنون بیش از ۱۴ میلیون و ۱۹۴ هزار تن در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از ۵۹۹ هزار و ۴۱۶ تن جان خود را از دست داده اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید