مهمترین راه مقابله با سلطه گری استکبار، افزایش سواد فرهنگی است

[ad_1]

الهام فخاری شامگاه دوشنبه در آئین امضاء تفاهم‌نامه همکاری شورای اسلامی استان تهران و کمیسیون ملی یونسکو که در مسجد جامع ورامین برگزار شد اظهار کرد: متأسفانه در برخی از اخبار و گزارش‌ها، مدام از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی استان و شهرستان‌های تهران سخن به میان می‌آید در حالی که استان تهران گنجینه‌ای بزرگ از میراث فرهنگی و فرهنگ بومی مردمی است که باید آن را دید و به دیگران معرفی کرد.

وی افزود: تلاش اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی استان تهران این است که با رویکر فرهنگی به مدیریت شهر و روستا نگاه شود و اگر حمایت و همراهی جمع اعضای شورای اسلامی استان تهران نبود، تحقق این رویکرد در هماهنگی امور به سرانجام نمی‌رسید.

رئیس شورای اسلامی استان تهران اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی استان تهران باور دارند که مردم مهم‌ترین پاسداران و نگهبانان فرهنگی کشور هستند و اگر امروز میراثی برای ما باقی مانده، به دلیل همراهی مردم با این فرهنگ غنی است.

فخاری با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین شورای اسلامی استان تهران و سازمان ملی یونسکو گفت: تأکید کمیسیون ملی یونسکو بر آموزش، ترویج فرهنگی و ارتباطات است چرا که یکی از روش‌های مبارزه با سلطه گری و انحصارطلبی استکبار و مبارزه با تهاجم فرهنگی، ارتقاء سواد فرهنگی است.

رئیس شورای اسلامی استان تهران افزود: امروز تلاش می‌شود تا در سایه انعقاد این تفاهم‌نامه، از ظرفیت کمیسیون ملی یونسکو در حوزه بین‌المللی استفاده کرده و با رساندن پیام فرهنگی مردم ایران، با زیاده خواهی استکبار مقابله کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید