مهار آتش در ارتفاعات ایذه

مهار آتش در ارتفاعات ایذه

[ad_1]

حمیدرضا شیرانی یکشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از عصر امروز آتش‌ در کوه وازوو در حوالی روستای چهار ده ایذه شعله‌ور شده‌بود.

وی افزود: با حضور سریع و به موقع نیروهای حفاظت منابع طبیعی در منطقه، این آتش‌سوزی دقایقی پیش به صورت کامل مهار و از انتشار آن جلوگیری شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه ادامه داد: نیروهای ما هم‌اکنون در این منطقه سخت‌گذر حضور دارند و در حال خنک‌سازی محل آتش‌سوزی هستند.

شیرانی تاکید کرد: فعلا این نیروها در محل مورد نظر مستقر خواهند بود تا هرگونه آتش‌سوزی احتمالی را به سرعت مهار کرده و مانع وارد شدن آسیب بیشتر به این منطقه شوند.

پوشش گیاهی این منطقه از درختان بلوط و مرتع تشکیل شده‌است.

از ابتدای سال جاری چندین فقره آتش‌سوزی در نقاط مختلف ایذه از جمله روستای موردغفار، کوه گزیر، کوهستان منگشت، منطقه بلوط بلند و کوه سفید دهدز به وقوع پیوسته که اطلاع دقیقی از میزان خسارت وارد شده در دست نیست.

عمده جنگل‌های بلوط خوزستان در ایذه، باغملک، اندیکا و مسجدسلیمان واقع شده‌اند و با توجه به تعداد آتش‌سوزی‌ها در این مناطق، لزوم اختصاص یک بالگرد آب‌پاش برای مواقع آتش سوزی به شدت احساس می‌شود.

ارتفاعات وازو در منطقه چهار ده بین ایذه و دهدز قرار دارد.

شهرستان ایذه بیش از ۳۲۰ هزار هکتار منابع طبیعی شامل جنگل و مرتع دارد.

[ad_2]

Source link

Previous post کمالوندی: سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درچارچوب امور پادمانی است
ترامپ نوعی درمان پلاسمایی جدید برای کرونا را اعلام می‌کند Next post ترامپ نوعی درمان پلاسمایی جدید برای کرونا را اعلام می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *