مقررات منع رفت و آمد در ایرلند تمدید شد

[ad_1]

«لئو وارادکار» در سخنانی احتیاط‌ آمیز ابراز امیدواری کرد که بعد از این تاریخ (۱۶ اردیبهشت) محدودیت‌ها برداشته شود؛ اما تصریح کرد که در این رابطه هیچ تضمینی وجود ندارد و ممکن است این تاریخ ‌هم تمدید شود. 

وی با بیان اینکه اجرای محدودیت‌ها سبب کاهش شیوع ویروس در این کشور شده افزود: واقعیت این است که هیچ‌کس به طور قطع نمی‌داند اوضاع چه زمانی عادی خواهد شد. نخست وزیر ایرلند همچنین عنوان کرد که مقررات منع رفت و آمد یک دفعه برداشته نخواهد شد و بصورت پلکانی و به تدریج رخ خواهد داد. 

نخست وزیر ایرلند ۸ فروردین گذشته با وضع مقررات منع رفت و آمد در این کشور از شهروندان خواست تا غیر از مواقع اضطراری بیشتر از دو کیلومتر از خانه‌های خود فاصله نگیرند.

وی از مردم این کشور خواست تا غیر از خرید موارد خوراکی، ملاقات با پزشک، تحویل دارو و یا بازدید ضروری از خویشاوندان از خانه خارج نشوند.

وارادکار همچنین دستور لغو تمام مراسم و برنامه‌های اجتماعی، دید و بازدید از دوستان و خویشاوندان و بسته شدن فروشگاه‌ها را صادر کرد.  

وسایل نقلیه عمومی هم فقط برای استفاده افراد شاغل در فعالیت‌های کلیدی قابل استفاده و برای سایرین مقررات منع رفت و آمد جاری خواهد بود.

محدودیت‌ها در ایرلند پس از آن به اجرا گذاشته شد که آمار ابتلا و مرگ و میر بر اثر بیماری کووید-۱۹ سرعت بیشتری به خود گرفته است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا زمان مخابره این خبر، تعداد مبتلایان به کرونا در ایرلند ۶ هزار و ۵۷۴ نفر، تعداد جان باختگان ۲۶۳ نفر گزارش شده است.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید