مقام پیشین دولت مستعفی یمن: ائتلاف سعودی مسؤول شیوع کرونا در یمن است

[ad_1]

به گزارش الجزیره، الجبوانی درباره ورود کرونا به یمن با متهم کردن عبدربه منصور هادی رییس جمهورd مستعفی یمن و دولتش، افزود: کشتی‌ها و هواپیماهای حامل اتباع خارجی که وارد یمن شدند، این ویروس را وارد کشور کردند.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته هواپیمایی از ابوظبی حامل ۴۵ نفر بدون هیچ گونه معاینه و تستی وارد عدن شد.

وزیر پیشین دولت مستعفی یمن همچنین گفت: تا کنون ۱۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در عدن جان باختند اما آمار واقعی بسیار بیشتر از این‌هاست.

این در حالی است که بر اساس آمار رسمی تاکنون ۷ نفر در یمن به کرونا مبتلا شدند و ۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

الجبوانی همچنین در خصوص کابینه دولت مستعفی یمن گفت: در طول چهار سال گذشته جریانی در برابر اقدامات امارات متحده عربی و عربستان سعودی در میان وزیران یمنی شکل گرفت.

وی اضافه کرد: پس از برکناری احمد عبید بن دغر از نخست وزیری و روی کار آمدن معین عبدالملک، وزیرانی که در برابر اقدامات امارات و سعودی مقاومت می‌کردند، مورد هجمه قرار گرفتند.

پیش‌تر احمد المیسری معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور دولت مستعفی یمن از کابینه این دولت خواست تا کناره‌گیری کند. به گفته وی ۱۲ وزیر این دولت برای رییس جمهوری مستعفی نامه نوشته بودند و از او درخواست اجرای اصلاحات در کابینه کرده بودند.

همچنین وزرای حمل و نقل، بیمه و محیط زیست در اعتراض به اقدامات نخست وزیر و عملکرد نادرست او از سمت‌های خود استعفا کرده بودند.

ائتلاف عربی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید