معیارهای زیبایی و تناسب اندام صورت

بسیاری از ما وقتی برای اولین بار کسی را می بینیم ، ابتدا متوجه ظاهر آنها می شویم تا نتوانیم اهمیت ظاهر را نادیده بگیریم. چه آن را دوست داشته باشیم و چه نخواهیم ، در دنیای واقعی نگاه زیبا بسیار مهم است. زیبایی دو بخش دارد. زیبایی ظاهری مبتنی بر معیارهای زیبایی شناسی است و مهمترین بخش آن تصویر و ادراک ما از زیبایی است. برای ایجاد حس زیبایی شناختی در شخصی ، باید ترکیبی از این دو مجموعه باشد.

آیا زیبایی استاندارد دارد؟
زیبایی یک مجموعه یا یک کل است و بیشتر هماهنگی اندام و بدن به عنوان یک کل باعث می شود که انسان زیبا به نظر برسد ، نه زیبایی فردی اندام خود. افلاطون همچنین زیبایی را با نسبت ها و نسبت هایی از عناصر موجود در یک رابطه هارمونیک تعریف می کند. توجه به قسمت آخر این تعریف ، یعنی رابطه هارمونیک مؤلفه ها ، بسیار حائز اهمیت است. نکته مهم در مورد زیبایی این است که نقص هایی در چهره افراد بسیار زیبا وجود دارد که اغلب آنها را جذاب تر می کند و آنها را از حالت بی جان یک مجسمه تراشیده شده بیرون می کشد و چهره ای واقعی تر و انسانی تر به آنها می بخشد. بسیاری از افراد این را نمی دانند و فکر می کنند اگر جراحی پلاستیک نقایص هر قسمت از چهره آنها را برطرف کند ، زیبایی بیشتری به نظر می رسند ، در حالی که اینگونه نیست و انسان ها به دنبال زیبایی طبیعی هستند و نه زیبایی مصنوعی.

معیارهای زیبایی پوست
این روزها ، بسیاری از خانمها ممکن است سعی کنند برنزه کنند و انواع کرم های ضد آفتاب ، ضد آفتاب و سولاریوم را امتحان کنند تا کمی آنها را تاریک کنند ، اما چند صد سال پیش ، برنزه نشانه طبقه ضعیف و پایین جامعه های اروپا بود و نشان داد که این افراد در اثر کار در مزرعه بسیار آفتاب سوخته اند.

در آن روزها ، داشتن پوست سفید و شفاف ، نشانه ای از طبقه مرفه جامعه بود. با وجود افزایش تب برنزه در کشورهای اروپایی و آمریکایی ، مردم هنوز در کشورهای مختلف برای ارزیابی رنگ پوست افراد و اظهار نظر در مورد زیبایی آنها اختلاف نظر دارند. با این وجود در اکثر کشورها ، پوست صاف و سبک نشانه جوانی است که بسیاری از روش های زیبایی از جمله جوان سازی پوست ، جوان سازی پوست برای از بین بردن چین و چروک و پوست های زوزه زده ، میکرودرم ابریژن و هیدراتاسیون پوست برای رسیدن به این خواسته ها استفاده می شود.

معیارهای زیبایی صورت
ذکر این نکته حائز اهمیت است که این معیارها ممکن است از اجتماع به جامعه دیگر متفاوت باشد و تعریف خاصی از چهره و بینی جذاب در هر جامعه وجود دارد.

تقارن صورت
در اکثر قریب به اتفاق افراد ، دو طرف صورت کاملاً متقارن نیست ، یعنی شکل هر دو ابرو ، چشم هر دو چشم ، یا هر دو طرف گوشه لب ، اگر از نزدیک مورد بررسی قرار بگیرند ، تفاوت های بسیار کمی دارند ، هرچند بسیار کم.

14
عرض صورت
در حالت ایده آل می توان صورت را به 5 قسمت مساوی تقسیم کرد که هر یک برابر با عرض یک چشم است.

15
عرض دهان
فاصله بین دو گوشه لب باید با فاصله بین قسمت های داخلی دو گوشه چشم برابر باشد.

16
طول صورت
می توان طول صورت را به 3 قسمت مساوی تقسیم کرد:

فاصله بین خط مو تا ابرو
فاصله بین ابرو تا انتهای بینی است
فاصله بین ته بینی تا چانه
17
قسمت 1/3 پایین صورت را می توان به 2 قسمت تقسیم کرد که قسمت پایینی آن باید 2 برابر قسمت فوقانی باشد ، یعنی از ته بینی تا خط بین 2 لب ، باید نیمی از فاصله بین خط بین دو لب و چانه. برای دستیابی به این تناسب و تقارن در صورت ، روشهای زیبایی مانند تزریق ژل و چربی روی گونه ها ، چانه و پیشانی در اطراف چشم انجام می شود.

18
چانه
یکی از مهمترین عناصر صورت که در ایجاد زیبایی نقش داشته است ، چانه است. چانه باید با سایر اعضا هماهنگی لازم را داشته باشد. طبق قانون ، اگر یک خط به صورت عمودی از لب تحتانی به بینی وصل شود و به پایین ادامه یابد ، چانه باید در این خط در آقایان باشد و کمی در پشت این خط (حدود 2 میلی متر) در خانم ها باشد. اگر چانه عقب تر از موارد ذکر شده باشد ، تأثیر قابل توجهی در عدم زیبایی صورت خواهد داشت و به صورت چانه عقب تقسیم می شود ، که به درمان زیبایی نیاز دارد ، که به آن تزریق های آرایشی به چانه گفته می شود.

معیارهای تناسب اندام
در بیشتر کشورهای جهان و ملل جهان قد بلند و بلند نشان از زیبایی دارد. در اکثر فرهنگ های دنیا ، مردان دوست دارند زنانشان کوتاه تر از آنها باشد. یكی از مزایای كوتاهی و ریز بودن زنان این است كه جوان تر به نظر می رسند.

لازم به ذکر است که عوامل زیادی در سلامتی بدن نقش دارد و لاغر بودن تنها معیار سلامتی نیست و مسئله اینکه چه کسی سالم تر است بسیار پیچیده تر از گفتن تناسب اندام به معنای کاهش وزن است. طبیعی است که امروزه افراد به دلایل زیبایی شناسی علاقه مند هستند که در دامنه وزن تا حد ممکن سالم باشند ، اما همیشه این سؤال باقی می ماند که بدن متناسب است. باید در نظر گرفت که ترکیب و پ

تناسب و زیبایی فارسی کلاب

دیدگاهتان را بنویسید