مطالعات جدید روانشناختی: چگونه ثروتمندان واقعاً با همه تفاوت دارند

نویسنده F. اسکات فیتزجرالد معتقد است که: “ثروتمندان با شما و من فرق دارند.” و قرار است ارنست همینگوی پاسخ داده است: “بله ، آنها پول بیشتری دارند.” در حقیقت ، کلمات واقعی فیتزجرالد در داستان کوتاه خود “پسر ثروتمند” (1926) استفاده می کند: “بگذارید تا شما را در مورد افراد بسیار ثروتمند برای شما بازگو کنم. آنها با شما و من فرق دارند. آنها زود و زود از آن لذت می برند ، و این کاری را برای آنها انجام می دهد ، آنها را نرم می کند ، جایی که ما سخت و بدبین هستیم و در آن جا که اعتماد داریم ، به گونه ای که ، مگر اینکه شما ثروتمند شوید ، درک آن بسیار دشوار است. ”

مردم همیشه گمان كرده اند كه ثروتمندان به نوعی متفاوت هستند ، نه تنها از نظر آنچه در اختیار دارند ، بلكه در شخصیت آنها نیز وجود دارد. با این حال ، بسیاری از مطالعات علمی وجود ندارد که بتواند این پایان نامه را تأیید یا رد کند – نه در ایالات متحده و نه در اروپا. اکنون ، تیمی از شش اقتصاددان و روانشناس آلمانی یک مطالعه گسترده را انجام داده اند: آنها با 130 فرد ثروتمند مصاحبه کرده و از نتایج برای به دست آوردن مشخصات روانشناختی استفاده کرده اند ، که آنها با کل جمعیت مقایسه کردند.

آزمون پنج بزرگ

از بین مدلهای مختلفی که محققان روانشناسی برای توصیف انواع شخصیتها تهیه کرده اند ، این مدل Big Five است که در طی چند دهه گذشته تا حد زیادی حاکم شده است. در این مطالعه اخیر ثروت ، از یک نسخه متراکم از آزمایش بزرگ پنج برای تمایز بین پنج ویژگی شخصیتی اصلی استفاده شده است:

وجدانی: افرادی را توصیف می کند که کاملاً دقیق ، دقیق ، کوشا ، کارآمد ، نظم یافته ، دقیق ، بلند پروازانه و پشتکار باشند.

عصبی بودن: افرادی که دارای درجه بالایی از روان رنجوری هستند ، عصبی هستند و مرتباً نگران همه چیز و هر چیز دیگری هستند که احتمالاً اشتباه می رود. آنها تمایل دارند واکنش ناشایستی نشان دهند و در کل از نظر روانشناختی پایدار نیستند.

محبوب ترین در: استراتژی رهبری روانشناسی ثروت و موفقیت

محدودیت های مهاجرت با مهارت بالا به زودی از طرف ترامپ پیش بینی می شود
حداقل دستمزد ترامپ برای دارندگان ویزا H-1B می تواند سالانه 250،000 دلار برسد
در حالی که ایالات متحده آن را خاموش می کند ، کانادا درب دانشجویان بین المللی را باز می کند
موافقت: افراد دارای سطح بالایی از توافق ، تمایل زیادی به هماهنگی دارند. آنها تمایل به خیلی سریع عقب انداختن دارند و غالباً بسیار اعتماد دارند.

برونگرایی: افرادی که برونگرایی بالایی دارند ، صحبت ، مصمم ، مبتکر ، پرانرژی و شجاع هستند.

تبلیغ شده است

گشودگی به تجربه: افراد با تجربه باز از تجربه تخیل ، خلاق و کنجکاو هستند.

وقتی خصوصیات شخصیتی جمعیت عمومی را با مصاحبه کنندگان ثروتمند محققان مقایسه می کنید ، الگوهای زیر ظاهر می شود:

ثروتمندان از نظر عاطفی پایدار هستند و به همین دلیل کمتر عصبی هستند
ثروتمندان به ویژه برونگرایان هستند
ثروتمندان بیشتر به تجربیات جدید باز هستند
ثروتمندان کمتر مورد قبول هستند و این بدان معنی است که کمتر احتمال دارد که از درگیری ها دور شوند
ثروتمندان با وجدان بیشتری دارند.
علاوه بر آزمون بزرگ پنج ، محققان همچنین دو ویژگی شخصیتی دیگر را بررسی کردند: خودشیفتگی و منبع کنترل داخلی. یافته های آنها:

ثروتمندان خودشیفته تر هستند
ثروتمندان یک مکان کنترل داخلی قوی تر دارند. این بدان معنی است که آنها احتمالاً با جملاتی مانند “من تعیین می کنم زندگی من چگونه می شود” موافق است با جملاتی مانند “آنچه شما در زندگی به دست می آورید عمدتاً مسئله شانس یا سرنوشت است” موافق هستند.
چیزی که باعث می شود تیک Superrich شود

نتایج این مطالعه اخیر ثروت مطابق با نتایج پایان نامه دکترای من در “نخبگان ثروت” است ، که بر اساس مصاحبه با 45 فرد ثروتمند انجام شده است. تنها با چند مورد استثنا ، بیشتر مصاحبه شوندگان میلیونرهای خود ساخته بودند و “فقیرترین” بین 10 تا 30 میلیون یورو ارزش داشت. با این حال ، بیشتر ، بین 30 میلیون تا یک میلیارد یورو ، و حتی برخی دیگر ارزش بیشتری داشتند.

این مطالعه در مورد روانشناسی سوپرایچ نیز به این نتیجه رسید که ثروتمندان از نظر روانشناختی بسیار پایدار هستند (یعنی خیلی عصبی نیستند). همچنين نشان داد كه آنها به خصوص در معرض تجربيات جديد ، برون گرا ، با وجدان تر – اما لزوماً قابل قبول نيستند.

برخلاف نظرسنجی اخیر از 130 فرد ثروتمند که در بالا به آنها اشاره شد ، مطالعه سوپر مارکت مصاحبه های عمیق بین هر یک تا دو ساعت انجام داد. علاوه بر این ، مصاحبه شوندگان Superrich نه تنها یک نسخه متراکم از آزمایش بیگ پنج را کامل کردند ، بلکه آنها با 50 سوال نسخه مفصل را گرفتند.

یکی از یافته های مهم این بود که ابرقهرمانان غالباً بدون کنشگر هستند. آنها از شنا کردن در برابر جریان غالب لذت می برند و مشکلی در تضاد با عقیده غالب ندارند. نتیجه دیگر: سوپر مارچ محتمل است که دیگران براساس احساس روده تصمیم بگیرند. آنها تمایل دارند بیشتر به شهود تکیه کنند تا به تجزیه و تحلیل دقیق.

و از همه مهمتر ، آنها نسبت به بسیاری از افراد رویکردی کاملاً متفاوت برای مقابله با شکست و شکست دارند. در کل جمعیت ، مردم دوست دارند در ضمن موفقیت به دنبال مقصر دانستن سرزنش برای دیگران برای شکستها و شکستها باشند. در این ، superrich qu است

دیدگاهتان را بنویسید