مدارس یزد در ۱۰ سال گذشته سرانه آموزشی دریافت نکرده‌اند

[ad_1]

 به گزارش ایرنا مصطفی خلیلی روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت بر شاداب سازی مدارس تاکید کرد و افزود: نیاز است با همکاری شهرداری ها دیوارهای مدارس با رنگی زیبا و متن های انگیزشی مزین شده و فضایی نشاط آور را برای دانش آموز تداعی کنند.

وی تصریح کرد: چنانچه مدرسه ای ۲۰۰ متر مربع جهت اختصاص به کلاس ورزش داشته باشد آن مدرسه تجهیز میشود.

وی در ادامه با بیان اینکه در کل کشور ۶۰ درصد مردم از چاقی رنج می برند این در حالی است که در استان یزد ۷۰ درصد شهروندان بالای ۱۸ سال از چاقی شکمی برخوردارند اظهار داشت: تغذیه مناسب و تحرک بدنی ۲ عامل موثر در جلوگیری از چاقی است و هرچند کرونا اکنون موضوع اول کشور است ولی خطر چاقی صد برابر خطرناک تر از کروناست و عوارضی نظیر دیابت، کبد چرب، اختلالات خواب و ناتوانی جسمی به دنبال دارد.
معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: چاقی در بین دانش آموزان از همه سنین خطرناک تر است چرا که سلول های چربی که در سنین پایین شکل گیرد در بزرگسالی به سختی آب می شود.
وی از اجرای طرح کوچ در استان خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جاری BMI کلیه دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد؛ افزایش آگاهی ۵۰ درصد والدین درباره سبک زندگی و نخوه تغذیه، افزایش آگاهی صد در صدی دانش آموزان نسبت به سبک زندگی، تغییر الگوی تغذیه دانش آموزان و کاهش دانش آموزانی که اضافه وزن دارند دیگر اهداف این طرح است.
وی با بیان اینکه در تمام کشورهای دنیا در شرایط کرونا مدارس به صورت حضوری دائر است، افزود: برپایی مدارس به صورت حضوری نیازمند مشارکت همه دستگاه ها و مردم است.
این مسئول افزود: یک خدمتکاری که چند روز یک بار مدرسه را نظافت می کرده است اکنون نمی تواند روزی سه مرتبه مدرسه را ضدعفونی کند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفت هم در این نشست از افتتاح بزرگترین کلاس درس تربیت بدنی در شهرستان و افتتاح زمین چمن مصنوعی در یکی از مدارس در آینده ای نزدیک خبر داد.
محمدصادق مهدیان از شورای شهر و شهرداری تفت خواست تا با استفاده از ظرفیت فضای شهری در راستای ارتقاء سطح آموزشی شهروندان اقدام کنند.

استان یزد بیش از ۲۶۰ هزار دانش آموز دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید