محور خطبه‌های نمازجمعه شهرهای استان اصفهان

[ad_1]

اردستان

امام‌جمعه اردستان گفت: حوادث تیر سال ۱۳۶۰ خسارت‌های زیادی را به استوانه نظام‌ اسلامی ایران وارد ساخت.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع اردستان یادآور شد: دشمنان کوردل و منافقان جنایتکار در ششم تیر ۶۰ به جان حضرت آیت‌الله خامنه ای در حین سخنرانی در مسجد سوقصد و ایشان را مجروح کردند اما خداوند ایشان را برای رهبری نظام حفظ کرد.

وی افزود: موضوع دوم، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر همان سال در سرچشمه تهران و شهادت آیت‌الله سیدمحمدحسین بهشتی رییس قوه قضاییه و ۷۲ تن از یارانش بود.

امام‌جمعه اردستان بیان کرد: منافقان قصد داشتند با این اتفاق، قوای سه گانه را تضعیف و کشور را دچار مشکل کنند که‌ این بار نیز خداوند کمک کرد و با درایت و رهبری امام از این بحران خارج شدیم.

وی اضافه کرد: ضربه شدیدی با این عمل تروریستی‌ به نظام اسلامی وارد شد و سه تن از اردستانی‌ها منجمله حجت‌الاسلام سید نورالله طباطبایی‌نژاد، نخستین نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، محمود تفویضی و حسن بخشایش نیز در این حادثه به شهادت رسیدند.

دهشیری با اشاره به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: یکی از اقدام‌های خوب دادگستری اردستان تاسیس انجمن حمایت از خانواده زندانیان است که توانست در کاهش مشکلات آنها گام بردارد و آنها هم از رافت اسلامی برخوردار شوند.

امام‌جمعه اردستان همچنین به سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرانی از سوی ناو آمریکایی در خلیج فارس و تبلیغات دروغین حقوق بشری آن کشور اظهار داشت: در طول حیات ننگین آمریکا هر کجا جنگ و نا امنی در دنیا وجود داشته، در آن دخیل بوده است.

امام‌جمعه اردستان با اشاره به هفته صرفه‌جویی گفت: بنا بر توصیه اداره آب و فاضلاب شهرستان از مردم انتظار می‌رود در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند و از سوی دیگر مردم‌ هم حق دارند از آب شیرین استفاده کنند و آب کنونی در اختیار مردم نامناسب است.

وی موضوع کمبود انسولین در اردستان را نیز یادآور شد و از مسوولان خواست تا در این زمینه تمهیدی در نظر گرفته و سهمیه این شهرستان را به هنگام تحویل دهند.

آران و بیدگل

امام‌جمعه موقت آران و بیدگل با اشاره به هفتم تیر و مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: دشمنان و منافقان با انجام اقدام تروریستی جنایتکارانه در هفتم تیر ۶۰ و به شهادت رساندن آیت‌الله بهشتی، باردیگر چهره پلید و شیطانی خود را نشان دادند و بیش از پیش رسواتر شدند.

حجت‌الاسلام شیخ علیرضا خدمتی‌نژاد در خطبه‌های نمازجمعه این شهر افزود: قوه قضاییه ما دارای ویژگی‌های مهمی از جمله استقلال، اقتدار و انقلابی بودن است که در جایی دیگر از دنیا نمی‌توان یافت.

وی ادامه داد: امروز همگان می‌بینند که در غرب و آمریکا، زانوی ظلم بر گردن مظلومان فرود می‌آید و اجازه نفس کشیدن به مردم داده نمی‌شود اما در میهمن اسلامی ما زانوی اقتدار قوه قضاییه بر گردن ظالمان، مفسدان اقتصادی و رانت‌خواران قرار دارد که این مهم موجب رسوایی غرب و آمریکا شده است.

امام‌جمعه موقت آران و بیدگل بیان کرد: دنیا شاهد رسوایی ادعای حقوق بشری آمریکا و غرب است، چنانکه مدیریت ضعیف آنها در بحران کرونا بر هیچکس پوشیده نیست.

وی اضافه کرد: حقوق بشر آمریکایی سرابی بیش نیست و کسانی که دم از مذاکره با این کشور می‌زنند به تاریخ نگاه کنند و حادثه‌های ناگواری منجمله سرنگونی هواپیمای مسافربری ایرانی در خلیج فارس و حمله شیمیایی به سردشت نگاه کنند تا متوجه حقوق بشر آمریکای جنایتکار شوند.

خدمتی‌نژاد به حادثه ترور رهبری انقلاب در ششم تیر سال ۶۰ نیز اشاره کرد و گفت: منافقین کوردل به دنبال حذف سران و ارکان نظام جمهوری اسلامی بودند که در این توطئه ناکام ماندند و به لطف خداوند سایه این چراغ فروزان بر سر ما مستدام شد.

 نایین

امام جمعه نایین گفت:حقوق بشر آمریکایی‌ها فریب است و استکبار جهانی برای دستیابی به هدف‌های مغرضانه و توجیه اعمال ددمنشانه خود، مفاهیم حقوق بشر را در دنیا تحریف کرده است.

حجت‌الاسلام سیدعلی سجادی در رواق فاطمیه نایین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: امروز دیگر برای آمریکا نفسی نمانده که بخواهد خارج از کشورش بدنبال ترور و عملیات نظامی باشد و مردم ایران بدانند که منطقه خاورمیانه بزودی از نیروهای استکباری آمریکا خالی خواهد شد.
وی تاکید کرد: ساختار کشور آمریکا روز به روز متزلزل‌تر از گذشته می‌شود و بزودی نیز شاهد فروپاشی اتحاد خبیثانه کشورهای اروپایی و آمریکایی خواهیم بود.

سجادی با تأکید بر اینکه هیچ مذاکره‌ای با آمریکا امکانپذیر نیست، ادامه داد: برخی فکر می کنند حل مشکلات اقتصادی در گرو مذاکره با آمریکاست در حالی که از این مذاکره نسخه شفابخشی برای کشور حاصل نمی‌شود.
امام جمعه به سالروز انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی و شهادت ۷۲ تن از یاران انقلاب اشاره کرد و گفت: منافقین کوردل هنوز با دستور و کمک‌های آمریکا دست به ترور نخبگان ایرانی می‌زنند و با تربیت و حمایت داعش به جان مسلمان افتاده‌اند.

خور و بیابانک

امام جمعه خور و بیابانک گفت: تقلیل دادگستری شهرستان خور و بیابانک به بخش، اقدامی منطقی نیست و مسئولان قوه قضاییه بهتر است در این زمینه تجدیدنظر کنند.

حجت‌الاسلام سعید جاویدی در خطبه‌های نماز جمعه شهر خور اظهار داشت: پس از گذشت ۱۰ سال از شهرستان شدن خور و بیابانک، به جای پیشرفت و ارتقا، شاهد تنزل و کاهش سطح یکی از اساسی‌ترین ارگان‌ها و ادارات این شهرستان هستیم.
وی گفت: از مسوولان خواستاریم تا در مورد این اقدام تجدیدنظر کرده و به خواسته بحق مردم شهرستان خور و بیابانک توجه داشته باشند.
امام جمعه خور و بیابانک با اشاره به گرامیداشت هفته قوه قضاییه گفت: وجود دادگستری در این شهرستان و رسیدگی سریع به پرونده‌های قضایی موجب مقابله با بزه و آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان شده و تقلیل آن در این برهه حساس به صلاح نیست.
وی ادامه داد: مجموعه دستگاه قضایی با همکاری سایر نهادها بخصوص تعزیرات حکومتی و با حمایت مردم بر گرانی کالاها و خدمات عمومی که فشار مضاعفی بر اقشار آسیب‌پذیر جامعه وارد کرده است، بیشتر نظارت کند.
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید