مبتلایان به کرونا در لبنان ۵۴۸ نفر اعلام شد

[ad_1]

شبکه ” المنار ” در خبری فوری به نقل از وزارت بهداشت با اعلام این مطلب افزود : با مثبت اعلام شدن آزمایش ابتلای هفت نفر از هموطنان به کرونا شمار مبتلایان به این بیماری در لبنان به ۵۴۸ نفر افزایش یافت.  

وزارت بهداشت لبنان تصریح کرد: در بین ۴۳۰ نفر از لبنانی های مهاجر بازگشته به این کشور هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش نشده است.    

پایگاه خبری ” لبنان ۲۴ ” روز یکشنبه از بازگشت حدود ۴۰۰ نفر از مهاجران لبنانی توسط شرکت هواپیمایی خاورمیانه لبنان از کشورهای عربستان ، امارات و نیجریه خبر داد.

بر اساس مقرراتی که دولت و وزارت بهداشت لبنان اعلام کرده این مهاجران می بایست با پر کردن فرم‌های خود اظهاری نسبت به تامین هزینه‌های درمان و قرنطینه و ماندن در منزل و یا هتل‌های در نظر گرفته شده اقدام کنند.

تاکنون ۱۹ نفر از بین مبتلایان در لبنان جان خود را از دست داده‌اند و ۶۰ نفر هم بهبود یافته‌اند و افزون بر هزار نفر نیز در قرنطینه بسر می‌برند.

ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید