لوازم خانگی، لاستیک و حبوبات در اولویت بازرسی

[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، «سیدجواد احمدی» با اشاره به فهرست پنج قلم کالای اولویت‌دار برای بازرسی و نظارت بر بازار اظهار داشت: به منظور هدفمند کردن بازرسی‌ها و تایید آن در کارگروه تنظیم بازار، پنج قلم کالا شامل لوازم خانگی (یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون و لباسشویی، لاستیک خودرو سواری و سنگین)، حبوبات، برنج و تخم‌مرغ به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی بازرسان برای بررسی احتکار، موجودی ها و قیمت تعیین شده‌اند.
وی با اشاره به اجرای طرح نظارتی ویژه کنترل قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی از چهارشنبه (۲۸ خردادماه)در سطح کشور افزود: بهره‌گیری از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و نهادها در قالب انجام گشت‌های مشترک بازرسی با همکاری تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی و دادستانی و … از مراکز مهم عرضه در جهت الزام واحدهای صنفی ذیربط از جمله نمایندگی های رسمی فروش به رعایت قیمت مصرف کننده مطابق با قیمت‌های اعلامی در سامانه  ۱۲۴.ir و همچنین برخورد مؤثر با تخلفات احرازی نظیر گران‌فروشی، امتناع از عرضه و …از مواردی است که در این طرح مورد بررسی و نظارت بازرسان قرار می‌گیرد. 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: کلیه لوازم خانگی عرضه‌شده در بازار باید در سامانه ۱۲۴ ثبت شوند و عرضه کالا با قیمت‌های بالاتر از قیمت ثبت شده در سامانه مذکور تخلف محسوب و با متخلفین برابر قانون برخورد می‌شود.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از شهروندان سراسرکشور خواست در صورت مشاهده هر گونه احتکار کالا، گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و ….. مراتب را به تلفن ۱۲۴ و یا سامانه www.۱۲۴.ir اعلام کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید