قیمت کیا اسپورتیج در بازار امروز ایران چقدر است؟

کیا اسپورتیج یکی از کراس‌اوورهای پرطمطراق کره‌ای است که توانست به‌محض حضور در بازارهای ایران و جهان طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند. این خودرو که توانست به سمبل ملی کره‌ای‌ها تبدیل شود، در مدت کوتاهی دوشادوش رقبای قدرتمند ژاپنی خود به خیابان‌های اروپا رسید و حتی توانست خود را در دل آمریکایی‌ها نیز جا کند. خودرویی قدیمی که تولید آن از سال 1993 کلید خورده و از همان سال تا امروز توانسته حضور موفقی را در بازارهای جهانی تجربه کند.

کیا اسپورتیج در چه زمانی به ایران آمد؟

هرچند که نام کیا اسپورتیج در اوایل دهه 1990 میلادی بر سر زبان‌ها افتاد، اما تا حدود 15 سال بعد از اولین حضور جهانی نتوانست در ایران راه پیدا کند. در سال 2008 بود که اطلس خودرو نسل دوم این خودرو را که در سال 2004 عرضه شده بود، به ایران آورد. خودرویی که توانست خیلی زود خود را به فهرست خودروهای پرفروش برساند. به همین دلیل رفته‌رفته نسل‌های بعدی کیا اسپورتیج نیز به ایران آمدند. در حال حاضر کیا اسپورتیج 2017 آخرین نسل از این خودرو است که توانست قدم به خیابان‌های ایران بگذارد.

ویژگیهای کیا اسپورتیج

آخرین نسل کیا اسپورتیج که با عنوان اسپورتیج QL شناخته می‌شود، از یک پیشرانه 4 سیلندر خطی GDI برای تامین توان خود استفاده می‌کند. این پیشرانه با ظرفیت 2.4 لیتر می‌تواند قدرتی برابر 181 اسب بخار را در 6000 دور بر دقیقه به وجود آورد. همچنین حداکثر گشتاوری که توسط این پیشرانه تولید می‌شود چیزی در حدود 237 نیوتن متر است. قدرت پیشرانه با استفاده از گیربکس 6 دنده اتوماتیک به چرخ‌ها می‌رسد و می‌تواند یک شتاب 9.8 ثانیه ای را برای کیا اسپورتیج به ارمغان آورد. کیا اسپورتیج علی‌رغم ظاهر اسپرت و ابعاد بزرگ خود خودروی کم‌مصرفی محسوب می‌شود. این خودرو یک سیکل ترکیبی 100 کیلومتری را با مصرف 8.5 لیتر بنزین طی می‌کند و نهایت سرعت آن 217 کیلومتر بر ساعت است.

قیمت اسپورتیج در بازار ایران

کیا اسپورتیج یکی از کراس‌اوورهایی است که قیمت آن در بازار ایران نسبت به امکاناتی که ارائه می‌دهد و در مقایسه با سایر رقبا چندان زیاد به نظر نمی‌رسد. برای اطلاع از قیمت کیا اسپورتیج نو و دست‌دوم ابزار تعیین قیمت خودرو همراه مکانیک معتبرترین و به‌روزترین منبع است. با استفاده از این ابزار نه‌تنها می‌توانید از قیمت خودرو آگاه شوید، بلکه می‌توانید تاثیر رنگ‌شدگی قسمت‌های مختلف یا تعویض قطعات را نیز بر روی قیمت بررسی کنید. در جدول زیر قیمت اسپورتیج که از این ابزار استخراج شده، ارائه شده است.

سال ساخت

قیمت (تومان)

2008

440 میلیون

2009

480 میلیون

2010

530 میلیون

2011

640 میلیون

2012

700 میلیون

2013

750 میلیون

2014

830 میلیون

2015

یک میلیارد

2016

یک میلیارد و 40 میلیون

2017

یک میلیارد و 450 میلیون

بررسی ارزش خرید کیا اسپورتیج

بررسی جدول قیمت کیا اسپورتیج که در بخش قبلی ارائه شد، نشان می‌دهد که قیمت اسپورتیج برای کسانی که طرفدار کراس‌اوورها هستند چندان قیمت عجیب‌وغریبی نیست. کیا اسپورتیج خودرویی است که می‌تواند ایمنی سفر را تا حد خوبی تضمین کند. همچنین این خودروی جذاب یک خودروی کم‌خرج است که همانند تمام خودروهای کره‌ای خرج کمی را بر روی دست صاحب خود می‌گذارد. بااین‌حال نمونه‌های کارکرده این خودرو بدون شک نیاز به هزینه بیشتری برای تعمیر، سرویس یا نگهداری دارند. بااین‌حال هرگز نمی‌توان این هزینه‌ها را با هزینه‌های موردنیاز برای خودروهای مشابه اروپایی مقایسه کرد. بنابراین درمجموع می‌توان گفت که کیا اسپورتیج خودرویی عامه پسند است که ارزش خرید بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید