قدرت سرایت کرونا میان اعضای خانواده افزایش یافته است

[ad_1]

سعید جاودان سیرت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چنانچه مردم استان در مهرماه جاری در رعایت پروتکل های بهداشتی نکوشند شمار فوتی های استان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: حدود هشت ماه از شیوع این بیماری در استان می گذرد و کادر درمان احساس خستگی می کنند.

رییس بیمارستان شهید جلیل یاسوج تصریح کرد: شیوع بیماری کووید ۱۹و بحث مرگ و میرهای ناشی از آن برای مردم استان عادی شده است و این عادی انگاری زنگ خطری برای سلامت جامعه است.

وی تاکید کرد که وضعیت بیماری کرونا به گونه ای به پیش می رود که می طلبد همه مردم استان پای کار بیایند و مانع از بروز فاجعه در استان شوند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ۱۵۷بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۳۶ نفر مبتلای قطعی و ۲۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند. 

پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بستری های مشکوک و کرونایی در استان به حداکثر ظرفیت رسیده است و ظرفیت تخت ها و توان درمانی استان از این پس به سختی جوابگوی بیماران خواهد بود.

وی عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون هشت هزار و۲۰۷ مورد گزارش شده است.

یزدانپناه تاکید کرد: چنانچه برخی از مردم سهل انگاری و عادی انگاری این ویروس را ادامه دهند، راهی جز بازگشت به اعمال محدودیت ها از سوی دستگاه های متولی برای حفظ سلامتی مردم نیست.

رییس دانشگاه علوم کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به جهش ژنتیکی ایجاد شده در ویروس کرونا، قدرت سرایت پذیری ویروس زیاد شده است و بیشتر اعضای خانواده ها را درگیر می کند و روش مبتلا شدن خانوادگی غالب شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید