فعالیت در نشریات دانشجویی تمرینی مناسب برای مقاله نویسی است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، «سعدالله نصیری قیداری» شامگاه چهارشنبه در نهمین دوره نشریات دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: این دانشگاه رتبه ۴ کشوری در میان نشریات دانشجویی را دارد اما ما به این رتبه بسنده نمی کنیم و به دنبال ارتقا جایگاه خود هستیم.

رییس دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: اهمیت نشریات بسیار زیاد است زیرا آنها اهداف، ایده ها و اندیشه ها را منتشر می کنند و اگر اندیشه منتشر نشود تفکر بی معنی است.

نصیری افزود: همچنان زندگی اجتماعی یکی از اهداف مهم انسان ها است که حتی اگر با یکدیگر اختلاف سلیقه نیز داشته باشند باز هم در کنار یکدیگر هستیم.

وی عنوان کرد: انتشار افکار باعث اگاهی و ارتقا فرهنگ جامعه می شود و نیاز است دانشجویان کشور عقاید خود را عمیق تر کرده و آنها را پرورش یافته تر کنند.

نصیری تصریح کرد: جایگاه نشر و انتشار ستودنی است تا جایی که اولین جمله ماموریت پیامبر(ص) پس از رسالت خواندن، سپس تعلیم و تربیت و بعد قلم و نوشتن است.

رییس دانشگاه شهید بهشتی همچنین افزود: قرآن معجزه پیامبر (ص) است و نوشتن و انتشار تا رسیدن بشریت به نقطه تکامل، همراه انسان است.

وی خاطر نشان کرد: دانشجویان باید در زمان دانشجویی نوشتن را تمرین کنند تا برای تهیه مقاله با مشکل مواجه نشوند، همچنین زکات علم نشر و انتشار است که قلم زنی و انتشار ذهن را باز کرده و افکار را ارتقا می بخشد.

لازم به ذکر است، در پایان از دانشجویان برتر نشریات دانشجویی در ۳۰ رشته تقدیر به عمل آمد. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید