فعالیت‌های آموزشی فرهنگی کرمان آغاز شد

[ad_1]

محمدرضا علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آموزشگاه های هنری باید با رعایت فاصله گذاری و اقدامات مراقبتی و بهداشتی فعالیتهای آموزشی خود را انجام دهند.

وی تصریح کرد: برنامه ها و فعالیت های جمعی و تجمعات فرهنگی همچنان تعطیل است و در این رابطه ستاد ملی کرونا تصمیم گیرنده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: موزه ها و اماکن فرهنگی و گردشگری استان از روز سه شنبه و بعد از اتمام تعطیلات عید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی برای بازدیدکنندگان بازگشایی شده اند.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا حدود ۱۵۰ میلیارد ریال به حوزه فرهنگ و هنر استان کرمان آسیب زده است تاکید کرد: بخش فرهنگی جامعه از آسیب پذیرترین بخش های جامعه است و در جریان بحران کرونا دچار صدمه زیادی شد.

علیزاده افزود: در راستای جبران خسارت اصناف فرهنگی، اجاره بهای مستاجران ساختمانهای دولتی به مدت سه ماه بخشیده شده است و تسهیلات و معافیتهای بیمه و مالیاتی نیز برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ستاد ویژه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از اصناف فرهنگی تشکیل شده است که برنامههایی مانند کمک بلا عوض به سینماداران، ارائه تسهیلات از طرف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارشاد در دست ارزیابی و اقدام است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: جشنواره موسیقی نواحی قرار بود طبق برنامه در خرداد ماه امسال در استان برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری نیست و باید منتظر بمانیم با فراهم شدن شرایط در آینده برای برگزاری این جشنواره تصمیم گیری شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید