فضای مجازی ظرفیت قابل استفاده ای برای تبلیغ دین توسط حوزه های علمیه است

فضای مجازی ظرفیت قابل استفاده ای برای تبلیغ دین توسط حوزه های علمیه است

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار مدیران و معاونین حوزه‌های علمیه خواهران قزوین افزود: در شرایط بیماری کرونا که اجتماعات مانند گذشته شکل نمی‌گیرد، ارتباط با جامعه از طریق فضای مجازی بسیار مؤثر است و تلاش کنیم با تولید محتوای مناسب برای این عرصه، رسالت تبلیغی خود را با جدیت دنبال کنیم.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان قزوین گفت: به هر میزانی که از دین اثر بپذیریم می‌توانیم در جامعه اثرگذار باشیم و مردم را نسبت به مسائل دینی حساس کرده و شاهد جامعه‌ای برخاسته‌ از آرمانهای الهی باشیم.

وی با بیان اینکه تمام ساختار دین تشکیلاتی و کارگروهی است، تصریح کرد : بدون کار تشکیلاتی و گروهی نمی‌توان دینی و قرآنی عمل کرد چرا که تمام ساختار دین بر پایه کار تشکیلاتی و گروهی است.

امام جمعه قزوین به اهمیت صداقت و تقوا در نظام دینی اشاره کرد و افزود : صداقت و تقوا دو رکن اساسی تمام کارها در نظام دینی عنوان شده است و تلاش کنیم رشته پیوندها بر پایه صداقت و تقوا باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به موضوع نفاق اشاره کرد و گفت : خداوند فرموده منافقان مانند چوب خشک ارتباط دلسوزانه‌ای با یکدیگر ندارند و برای بقا نیازمند تکیه به کفار و مشرکان هستند.

وی ادامه داد : در مقابلِ منافقان، مؤمنان قرار دارند که همانند شجره طیبه ریشه‌های محکم دارند و با یکدیگر تعامل و ارتباط دلسوزانه و برادرانه دارند و همواره دغدغه رفع گرفتاری یکدیگر را دارند که نمونه آن را در نهضت مواسات مشاهده کردیم.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان قزوین در ادامه به اهمیت تبلیغ اشاره کرد و با تشریح مشکلات و مخاطرات این مسیر تأکید کرد: قرآن فرموده مبلغ رسالت‌های الهی باشید و هر زمان خدا این را فرموده بلافاصله خوف، خطر و مشکلات این عرصه را نیز مطرح کرده است.

امام جمعه قزوین افزود: امروز نیز اگر می‌خواهیم مبلغ رسالت‌های الهی و مدافعان حق باشیم باید آبروی خود را به خداوند بسپاریم و اگر حقیقتاً برای رضای خدا و تبلیغ رسالت‌های الهی پا به میدان تبلیغ بگذاریم، خداوند حامی و پشتیبان ما خواهد بود و نباید هراسی به دل راه دهیم.

وی تبلیغ ولایت را مهمترین محور تبلیغی عنوان کرد و اظهار داشت: خدا به رسول گرامی اسلام(ص) فرمود اگر ولی پس از خودت را معرفی نکنی، هیچ کاری نکرده‌ای و این سفارش خداوند نشان دهنده اهمیت ولایت است و امروز نیز لازم است این مهم محور کار ما مبلغان قرار گیرد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *