فرودگاه صنعا: کمبود سوخت باعث توقف پروازهای بشردوستانه به یمن می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، مدیریت فرودگاه صنعا هشدار داد که به دلیل کمبود ذخایر سوختی، نمی‌تواند در روزهای آینده خدمات ناوبری هوایی برای استقبال از هواپیماهای سازمان ملل متحد و سازمان‌های بشردوستانه و امدادی ارائه کند.

در این بیانیه آمده است: با توجه به اقدامات خودسرانه اعمال شده از سوی ائتلاف سعودی در جلوگیری از ورود کشتی‌های حامل مشتقات نفتی، ذخیره گازوئیل و نفت این فرودگاه در آستانه اتمام است و مقادیر موجود فقط برای چند روز نیاز کاری را پوشش می‌دهد.

این بیانیه افزوده است: مدیریت فرودگاه دیگر امکان کار با ژنراتورها، وسایل نقلیه اطفای حریق و بقیه دستگاه‌ها و تجهیزات برای ارائه خدمات به هواپیماهای سازمان ملل و سازمان‌های بشردوستانه و امدادی را نخواهد داشت که روزانه وارد فرودگاه بین المللی صنعا می‌شوند یا آنجا را ترک می‌کنند.

فرودگاه بین المللی صنعا همچنین از سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی خواسته است تا به منظور تهیه مشتقات نفتی برای اطمینان از تداوم کار در فرودگاه بین‌المللی صنعا و ارائه خدمات به هواپیماهای امدادرسان، مداخله فوری کنند.

پیش‌تر شرکت نفت یمن اعلام کرده بود که ائتلاف متجاوز سعودی همچنان ۱۵ نفت‌کش این کشور را توقیف کرده و اجازه تخلیه محموله‌های آنها را نمی‌دهد.

در حالی نفت‌کش‌های یمنی توسط ائتلاف متجاوز سعودی توقیف شده‌اند که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی یمن به دلیل کمبود سوخت بشدت در تنگنا قرار دارند.

ائتلاف متجاوز سعودی در حالی اجازه ورود نفتکش‌های یمنی را نمی‌دهد که این کشور سال‌هاست در محاصره قرار دارد و مردم این کشور گرفتار بدترین وضع معیشتی شده‌اند.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی‌ها محتاج ابتدایی‌ترین کمک‌های انسانی باشند.

میلیون‌ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل متحد، یمن بدترین بحران‌های انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید