فرمانده سپاه بوشهر: جهش تولید نیازمند توجه جدی است

فرمانده سپاه بوشهر: جهش تولید نیازمند توجه جدی است

[ad_1]

به گزارش ایرنا سردار علی رزمجو روز چهارشنبه در نشست قرارگاه صنعت و معدن نهضت جهش تولید استان بوشهر بیان کرد: بوشهر دارای منابع و ذخایر سرشار، صنایع، علوم، فنون و هندسه اقتصادی است که سبب شده‌است این استان بستر کارآفرینی، تولید قدرت اقتصادی و مؤلفه‌های جهش تولید داشته باشد که باید بتوانیم این توان را عملیاتی کنیم.

وی اظهار کرد: امروز در شرایط پیچیده اقتصادی هستیم طوریکه علاوه بر تحریم، ویروس کرونا نیز بر مسائل اقتصادی اثر گذاشته و معیشت مردم را دچار مشکل کرده‌است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر عنوان کرد: راه‌اندازی بانک اطلاعات صنایع استان و احصای مسائل و مشکلات آنها به تفکیک هر واحد صنعتی، راه‌اندازی کارگروه ویژه حل مشکلات واحدهای صنعتی و سازماندهی اقشار مختلف بسیج و بکارگیری نخبگان و استادان مثبت و استفاده از نظرات آنها برای حل مشکلات واحدهای صنعتی از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که لازم است قرارگاه صنعت و معدن استان بوشهر با هدف تحقق جهش تولید در سطح استان انجام دهد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت استان بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه هدف قرارگاه صنعت و معدن در حال بررسی و حل مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان است، گفت: بروز مشکلات حقوقی، فنی، زیرساختی، مالی، بیمه‌ای، فناوری اطلاعات و موارد زیست محیطی از مهمترین مسائلی واحدهای صنعتی این استان است که جلوی تولید آنها  را گرفته و یا روند تولید محصولات با کندی مواجه است.

 محسن مشتاقی تاکید کرد: قرارگاه صنعت و معدن استان بوشهر با استفاده از ظرفیت اقشار مختلف بسیج و با کمک دستگاه‌های اجرایی مرتبط با بخش صنعت و معدن تلاش می‌کند تا با عارضه‌یابی و ارائه مشاوره در زمینه‌های مختلف به واحدهای صنعتی برای حل مشکلات این واحدها، گام‌هایی جدی و اثربخش بردارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در ادامه این نشست  عنوان کرد:  در زمان حاضر ۶۰۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان بوشهر صادر شده‌است که از این تعداد، ۱۵۲  واحد راکد و ۴۴۸ واحد فعال است که در مجموع در این بخش حدود ۲۰ هزار نفر شاغل هستند.

حسن بحرینی ادامه داد: همچنین استان بوشهر تا پایان سال ۹۸ دارای ۲۵۷ معدن است که از این تعداد، ۱۹۴ واحد فعال است و یکهزار و ۵۰۰ نفر در این بخش مشغول کار هستند.

وی ا قدردانی از مجموعه بسیج و سپاه استان بوشهر برای مشارکت در پیگیری رفع مشکلات واحدهای صنعتی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تشکیل کارگروه‌هایی به صورت ویژه مشغول بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی استان است که در این زمینه از پیشنهادهای سپاه، بسیج و یا هر نهاد دیگری در این زمینه استقبال می‌کند.

در این نشست، اعضای قرارگاه صنعت و معدن نهضت جهش تولید استان بوشهر به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی این استان و بررسی راهکارهای تحقق جهش تولید در استان بوشهر پرداختند.

[ad_2]

Source link

روسیه شریک پایدار و مؤثر ایران است Previous post روسیه شریک پایدار و مؤثر ایران است
بیش از ١٠ هزار برگ قرص متادون در شیراز کشف شد  Next post بیش از ١٠ هزار برگ قرص متادون در شیراز کشف شد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *