فرماندار پارسیان: فرش قرمز برای جذب سرمایه گذار پهن می‌کنیم

[ad_1]

مجتبی رضاپور روز پنجشنبه در نشست با علامه مشاور عالی معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت جهت اشتغالزایی جوانان بومی در صنایع انرژی بر پارسیان افزود: جذب سرمایه گذار بهترین هدیه برای پارسیان است و در این راستا نیازمند حمایت و همدلی جوانان با صنایع هستیم.
وی بیان داشت: با همت استاندار هرمزگان و مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان در راستای آماده سازی زیرساخت‌ها و جذب سرمایه گذار در طرح‌های آب شیرین کن و ایستگاه گاز و برق در دستورکار قرار گرفته که به زودی عملیات ساخت آن آغاز می‌شود.
رییس کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری پارسیان  اظهارداشت: بزرگترین سردخانه دار در جنوب کشور جهت سرمایه گذاری در شهرستان نیز شروع به کار کرده که با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی هزار نفر یکی از طرح‌های ماندگار است.

حساب‌های صنایع انرژی بر به پارسیان انتقال داده شد
فرماندار پارسیان گفت: با همت مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، حساب‌های این منطقه از تهران به  پارسیان انتقال داده شد.
رضاپور افزود: همچنین بیمه کارگران، شرکت‌ها و کارکنان در پارسیان ارائه می‌شود که این یک امتیاز جهت احداث بیمارستان تامین اجتماعی از طرف دولت در این شهرستان می‌باشد.
وی یادآورشد: نباید کاری کنیم که تجربه تلخ عسلویه در پارسیان اجرا شود و اجازه نخواهیم داد بدون اجرا کردن پیوست های فرهنگی، آموزشی و اقتصادی و بهداشتی، پارسیان به عسلویه دوم تبدیل شود.
رییس کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری پارسیان اظهارداشت: زیرساخت‌ها و زیربناهای خوبی در صنایع پارسیان پایه گذاری شده و این مساله در درازمدت خودنمایی می‌کند.
پارسیان باید سند توسعه داشته باشد
فرماندار پارسیان با اشاره به اینکه باید سند توسعه شهرستان نوشته شود، گفت: اگر سند توسعه شهرستان آماده بود می‌توانستیم جوانان جویای کار را به سمت کارآموزی، تحصیل و آشنایی با حوزه‌های مختلف سوق دهیم.
وی ادامه داد: همچنین ظرفیت‌های موجود در صنعت و شهرستان جذب سرمایه گذار داشته باشیم، چرا که این جوانان هستند که آینده هرمزگان و پارسیان را می‌سازند.
رضاپور اضافه کرد: با تحریم‌های ظالمانه دشمن برعلیه نظام، نبود منابع مالی، کاهش اعتبارات داخلی و همچنین خسارت سنگین سیل به زیرساخت‌های شهرستان و منطقه ویژه روبه رو شدیم اما با تلاش شبانه روزی از این آزمون الهی با سربلندی بیرون آمدیم.
وی یادآورشد: سال گذشته سیل خسارت ۵۰۰ میلیارد ریالی به زیرساخت‌های پارسیان و صنایع انرژی بر وارد کرد که  با تلاش مدیران و پشتیبانی استاندار طرح‌های قابل بهره برداری در شهرستان ۷۶۰ میلیارد ریال و طرح‌های صنایع انرژی بر با اعتباری افزون بر ۲ هزار. و ۲۰۰ میلیارد ریال کلنگ زنی خواهدشد  و این گوشه ای از خدمات دولت  در شرایط تحریم است. 
صنایع انرژی بر پارسیان در محدوده ای افزون بر ۱۰هزار هکتار در شهرستان پارسیان هرمزگان واقع شده و تحت نظارت و مدیریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو» اداره می شود.
کمک به صادرات غیرنفتی محصولات صنعتی تولیدشده، تامین نیازهای داخلی در زمینه صنایع اصلی مادر، استفاده از منابع گازی موجود در پارس جنوبی و شمالی، اشتغال زایی و رفع محرومیت از منطقه وکاهش هزینه های تولید به منظور تسهیل ورود کشور به بازارهای رقابتی جهانی از اهداف مرتبط بر ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی می باشد.
این منطقه در سال ۸۹ مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و در سال ۹۰ ابلاغ شد و طبق برنامه و طرح جامعی که مورد تدوین قرارگرفته در سال یکهزارو ۴۱۴ در زمینه استقرار صنایع مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در سال ۹۶ به عنوان شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در هرمزگان ثبت شد.
در چشم انداز منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان در غرب استان هرمزگان تولید ۱۸ میلیون تن پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۳میلیون تن آلومینا پیش بینی شده است.
شهرستان پارسیان در فاصله ۵۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید