فرماندار عنبرآباد: تالارهای عروسی این شهرستان است

[ad_1]

محمود رئیسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد کرونای جنوب کرمان، اصناف غیر ضرور شهرستان هم تا اطلاع بعدی تعطیل هستند.

وی با بیان اینکه اداره اماکن نیروی انتظامی با واحدهای صنفی متخلف برخورد قانونی می‌کند، گفت: واحدهای صنفی که به تصمیمات ستاد کرونا بی‌توجهی کنند، اعمال قانون خواهند شد.

فرماندار عنبرآباد استفاده از ماسک را در ادارات دولتی اجباری اعلام کرد و از برخورد با کارمندان بدون ماسک خبر داد.

وی گفت: با توجه به افزایش شیوع کرونا در این شهرستان و مصوبه ستاد کرونا به منظور پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان، اعمال برخی محدودیت ها از سر گرفته شده است.

وی خواستار مشارکت شهروندان برای رعایت محدودیت‌های کرونایی شد و افزود: شهروندان از تردد غیر ضروری در سطح شهر خوداری کنند.

رئیسی با بیان اینکه شهروندان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانع از شیوع هرچه بیشتر این ویروس شوند، اظهار داشت: اولویت اصلی مسوولان، تامین سلامت شهروندان و جلوگیری از همه‌گیری ویروس کرونا است و این مهم بدون همکاری مردم محقق نمی‌شود.

وی ارائه خدمات در بخش‌های دولتی را منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی عنوان کرد.

شهرستان عنبرآباد در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

بنا به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲ هزار و ۵۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده که از این تعداد هزار و ۲۹۵ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ رسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید