فرماندار خرمشهربر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرز تجاری شلمچه تاکید کرد

فرماندار خرمشهربر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرز تجاری شلمچه تاکید کرد

به گزارش ایرنا محمد حیدری دوشنبه در جلسه مدیریت بحران شهرستان خرمشهر اظهار داشت: حضور نیروهای بهداشت محیط در کنترل ورود و خروج اتباع عراقی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و ورود این اتباع به شهر خرمشهر ممنوع است.

وی استفاده از ماسک در اماکن عمومی را ضروری بیان کرد و گفت: استفاده از ماسک در اماکن عمومی، ادارات و ارگان‌های دولتی الزامی است تا این مهم به عنوان یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

حیدری مشارکت بخش خصوصی و خیرین برای تهیه و توزیع ماسک ارزان قیمت و رایگان در مناطق محروم و کم‌برخوردار را مورد تاکید قرار دارد و گفت: شرکت‌های بزرگ فعال در خرمشهر حداقل یک روز در هفته ماسک خریداری کرده  و بصورت رایگان بین مردم توزیع کنند.

وی آگاهی بخشی خانواده‌ها برای استفاده از ماسک بخصوص خانواده‌های مناطق محروم را ضروری بیان کرد و گفت: هر خانه باید پایگاه سلامت تبدیل شود زیرا آموزش پروتکل‌های بهداشتی در مناطق محروم در کاهش میزان ابتلا به بیماری کرونا مهم است.

حیدری در بخشی دیگر به ممنوعیت کشتار و عرضه دام در سطح شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به فرا رسیدن عیدسعید قربان به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی کشتار و عرضه دام زنده در شهرستان خرمشهر ممنوع است.

فرماندار ویژه خرمشهر یکی از عوامل مهم موفقیت مجموعه علوم پزشکی آبادان در کاهش بیماران کووید ۱۹ را همراهی و مشارکت مردم بیان کرد و گفت: ادامه روند کاهشی ابتلا به کرونا فقط با مشارکت و همراهی مردم ممکن است.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان در این نشست گفت: خوشبختانه با همراهی مردم همه موارد مهم همچون موارد مثبت، تشخیص سرپایی، بستری، فوت رو به کاهش است.

شکراله سلمان‌زاده با بیان اینکه تلاش برای کنترل و قطع زنجیره بیماری کووید ۱۹ باید ادامه یابد گفت: بیماری کووید ۱۹ بزرگترین معضل در دنیا است و مجموعه اقدامات برای کنترل این بیماری باید همزمان انجام شود.

وی رعایت فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک را ساده ترین اقدام در کنترل بیماری کووید ۱۹ بیان کرد و گفت: اداره ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی استفاده از ماسک برای ارائه خدمت را الزامی کنند و حتما به کارمندان مبتلا اجازه استراحت دهند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰ مرکز شهری، ۱۸ مرکز روستایی،۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

ویروس کرونا که کووید  ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از  ۲۰۰ کشور سرایت کرده است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *