فرماندار آستارا خواستار تاسیس صندوق حمایت از بیماران خاص شد

[ad_1]

حسن رستم زاد روز شنبه در جلسه خیران و انجمن حمایت از بیماران ام اس در فرمانداری آستارا اظهار کرد: خیران در ماه های گذشته ۱۳ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان کمک کردند و این امر نشانگر فرهنگ بالای مردم آستاراست.

فرماندار آستارا ادامه داد: اکنون به حمایت نیکوکاران و خیران از بیماران خاص نیاز داریم و خیران در برنامه زمانی مشخص، برای تامین هزینه های درمان بیماران خاص کمک کنند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران ام اس آستارا هم گفت: برای تخفیف هزینه های درمان این بیماران، با بیمارستان شهید بهشتی و درمانگاه سیدالشهدای این شهرستان تفاهم نامه منعقد کرده ایم.

زهرا لطفی افزود: بیماران ام اس نیازمند ویلچر و وسایل توان افزایی هستند و برای تامین آنها به مشارکت های مردمی نیاز است و همچنین از این بیماران باید با تسهیلات خوداشتغالی حمایت شود.

وی از شبکه بهداشت و درمان و اداره بهزیستی خواست، انجمن بیماران ام اس را پشتیبانی کنند و خیران نیز کمک های نقدی را به شماره حساب ۸۸۵۱۸۲۴۷۱۱ و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۳۹۵۸۴۸۳۸ به نام انجمن بیماران ام اس آستارا واریز کنند.

او مشکلات بینایی، بی تعادلی، اختلالات گوارشی، تغییر ناگهانی دمای بدن، سوزن سوزن شدن و خواب رفتن انگشتان، ضعف عضلانی، خستگی مفرط و گرفتگی عضلات را از علائم ام اس اعلام کرد.

در پایان این جلسه، یکی از خیران آستارا ۲۰ میلیون ریال به انجمن حمایت از بیماران ام اس این شهرستان کمک کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۰ سازمان مردم نهاد در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید