فرار پارس جنوبی از شکست در دقیقه ۹۴

[ad_1]

دیدار تیم‌های فوتبال ماشین‌سازی تبریز و پارس جنوبی جم در چارچوب هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه سردار شهید سلیمانی و به قضاوت رضا عادل برگزار شد.

دو تیم در حالی به مصاف هم رفتند که در هفته‌های پایانی لیگ برتر برای فرار از سقوط به لیگ دسته یک تلاش می‌کنند.

هومن افاضلی برای این مسابقه حامد لک، ادواردو دوسانتوس، شاهین توکلی، مسیح زاهدی، عزیز معبودی، میلاد نوری، شاهین ثاقبی( محمد قادری دقیقه ۵۴)، قائم اسلامی‌خواه، فرید بهزادی‌کریمی(عرفان افراز دقیقه ۶۹)، اتابک زارعی(علی آل‌کثیر دقیقه ۶۹) و بابک مرادی را در ترکیب ماشین سازی قرار داد.

سیروس پورموسوی نیز در سوی دیگر میدان سعید پورمحمد، فریبرز گرامی، علی عبدالله‌زاده، بابک حاتمی،  متین کریم‌زاده، محمود شفیعی(همایون افتخاری دقیقه ۵۴)، پوریا آریاکیا، شهرام گودرزی، محمد ابراهیمی، محمد نوری و رضا خالقی‌فر را برای پارس جنوبی به میدان فرستاد.

در نیمه نخست، توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و به جز چند شوت از سوی بازیکنان پارس جنوبی که با اختلاف کمی از کنار دروازه حامد لک عبور کرد، دو تیم موقعیت خاصی روی دروازه‌ای یکدیگر خلق نکردند و در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل پایان یافت.

نیمه دوم اما در حالی آغاز شد که در همان دقایقی ابتدایی یعنی در دقیقه ۴۹ شاهین ثاقبی موفق شد با حرکت خوب فرید کریمی که با یک سر توپ مدافع پارس جنوبی جم را در محوطه ۶ قدم از پیش رو برداشت و توپ را به او رساند، نخستین گل ماشین سازی را به ثمر برساند.

تنها موقعیت خطرناک پارس جنوبی جم دقیقه ۷۹ بود که شوت پشت محوطه محمد ابراهیمی به تیرک عمودی دروازه ماشین‌سازی اصابت کرد و با بدشانسی جمی‌ها تبدیل به گل نشد.

اما این پایان کار نبود و در دومین دقیقه از وقت‌های اضافه، توپ ارسالی توسط بازیکنان پارس جنوبی به دست مدافع ماشین سازی برخورد و داور مسابقه، پنالتی اعلام کرد. ایمان باصفا برای زدن ضربه پنالتی پشت توپ ایستاد و به رغم تشخیص درست جهت، توپ وارد دروازه شد و نخستین گل پارس جنوبی جم به ثمر رسید و در نهایت این مسابقه حساس با تساوی یک بر یک پایان یافت.

با این نتیجه ماشین سازی ۲۸ امتیازی شد و در همان جایگاه دوازدهم جدول باقی ماند و پارس جنوبی جم نیز با ۲۶ امتیاز به طور موقت در جایگاه چهاردهم قرار گرفت تا هر دو تیم برای فرار از خط سقوط به دیدارهای هفته آینده چشم بدوزند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید