علی اف: بی مسوولیتی برخی شهروندان موجب گسترش کرونا در کشور می شود

[ad_1]

علی اف روز سه شنبه در دیدار  «میکایل جباراف» وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان افزود: متاسفانه با وجود تصمیمات اتخاذ شده و گامهای پیشگیرانه برداشته شده  از سوی دولت ، روند شیوع کرونا  رو به رشد است و دلیل آن هم بی مسوولیتی برخی شهروندان است .

به گفته رییس جمهوری آذربایجان، بر اثر اقدامات  پیشگیرانه انجام شده در مرحله نخست اوضاع در جمهوری آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورها بسیار مناسب است ولی با وجود آن، شیوع ویروس کرونا در داخل کشور گسترش و شمار مبتلایان  افزایش می یابد.

علی اف با اشاره به اینکه روز گذشته (دوشنبه ) بیش از ۶۰ نفر از شهروندان  جمهوری آذربایجان به  ویروس کرونا مبتلا شدند،  گفت: با ادامه این روند در روزها و ماههای آینده این  بیماری می تواند گسترش یابد.

به گزارش امروز ( سه شنبه ) ستاد  عملیاتی ویژه هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با کرونا، تاکنون ۲۹۸ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که  ۲۶ نفر از آنها درمان و ۵ نفر نیز جان خود را از دست دادند .

همچنین بیش از چهار هزار و ۶۰۲ نفر در جمهوری آذربایجان در رابطه با ویروس کرونا در قرنطینه هستند.

فعالیت ناوگان متروی شهری باکو پایتخت جمهوری آذربایجان از فردا ( چهارشنبه ) بطور کامل تعطیل می شود . همچنین تمامی دانشگاه و مدارس ، مراکز علمی و فرهنگی و اغلب ادارات دولتی جمهوری آذربایجان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل هستند

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید