عشق و ارادت زنجانی‌ها به حسین(ع) در همهمه کرونا رنگ نباخته است

عشق و ارادت زنجانی‌ها به حسین(ع) در همهمه کرونا رنگ نباخته است

[ad_1]

شماری از مردم مومن و متدین استان زنجان هرسال برای فرا رسیدن ماه محرم و انجام عزاداری های حسینی و به ویژه شرکت در دسته های عزاداری های مختلف ازجمله حسینیه و زینبیه اعظم، لحظه شماری می کردند که متاسفانه امسال شیوع ویروس کرونا و پیشگیری از احتمال ابتلای عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) به این بیماری منحوس، باعث شد تا مجالس سرور و سالار شهیدان به شکل دیگری برگزار شود.  

یکی از دوستداران و ارداتمندان امام حسین(ع) گفت: عشق به حسین(ع) هیچوقت تمامی ندارد و یک سال تمام منتظر فرا رسیدن ماه محرم بودم تا بتوانیم همانند سالهای گذشته، رسم و طریق عاشقی خود نسبت به سالار شهیدان به جای آورم.

محمود مقدم افزود: دلدادگان و شیفتگان امام حسین (ع) هرگز از عزاداری های باشکوه و با عظمت خود برای حسین بن علی(ع) دست نمیکشند و فقط امسال به خاطر  پیشگیری از شیوع کرونا، مراسمات خود را در فضای روباز و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، انجام می دهند و اجازه نمی دهند عشق و ارادتشان نسبت به سیدالشهداء، کم فروغ شود.

شهروند دیگری نیز گفت: چراغ فروزان ماه محرم هیچ وقت کم فروغ نخواهد شد و در واقع عشق و ارادت شیفتگان امام حسین (ع) آنچنان بالا است که نه فقط بیماری بلکه مرگ نیز نمی تواند به عزاداری های حسینی مردم متدین، مومن و انقلابی، خدشه ای وارد کند.

سعید صمدی، افزود: مردم زنجان، امسال نیز در عزاداری های خود برای حسین (ع) کم نگذاشته اند و امسال علاوه بر پوشیدن جامه سیاه، نه فقط خیابان ها و مقابل مساجد را بلکه کوچه و پس کوچه های شهر و حتی محله ها و خانه های خود را تبدیل به حسینیه کرده اند تا میزان دلدادگی و شیفتگی خود را به سرور و سالار شهیدان نشان دهند.  

یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت زنجان گفت: عزداری های ماه محرم در این استان با وجود بیماری کرونا، رنگ نباخته است و مردم زنجان پرچم های سیاه را در هر کوی و برزن برافراشته اند تا ارادت قلبی خود را به حضرت سیدالشهدا نشان دهند.

حسن خدایی، افزود: عشق به حسین(ع) تمامی ندارد و محبان حضرت با شور و شعور وصف ناشدنی پای در میدان گذاشته و بی هیچ واهمه‌ای، علاقه، عشق و ارادت قلبی خود را به منصه ظهور و بروز می رسانند.

وی با بیان اینکه عزاداری های مردم این استان همانند سالهای گذشته، جلوه‌گری می کند که این از الطاف عشق به سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) است و اظهار داشت: از مردم مومن و متدین این استان تقاضا می شود در این ماه معنوی نیز نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، بی توجه نباشند و در کنار عزاداری در فضاهای روباز، به توصیه ها و هشدارهای بهداشتی نیز عمل کنند.  

خدایی تصریح کرد: قیام و حماسه سرور و سالار شهیدان و یاران باوفای آن حضرت در کربلا آنچنان با عظمت است که قلوب تمامی مردم آزاداندیش و آزادیخواه را شیفته و مجذوب خود کرده که همواره به ویژه در ماه محرم،  اشک ماتم را از دیدگانشان جاری می سازد.  
واقعه کربلا و عاشورا، آنچنان عظیم و با ابهت است که به رغم گذشت چندین قرن، همچنان پویا و زنده مانده و جهان اسلام از پرتو نور آن، روشنی می‌گیرد و دردانه فاطمه زهرا (س) با نهضت عاشورایی، تاثیری بس عمیق در قلوب مومنان جهان داشته و با شهادتش، بزرگترین درس آزادی و آزادگی را به آزادیخواهان و آزاد اندیشان عالم داد تا هرگز زیر بار ظلم و ستم نرفته و زندگی با ذلت و ننگ را نپذیرند.  
شیعه همواره بر وجود پر عظمت سالار و سرور شهیدان به خود بالیده و تا ابد نیز خواهد بالید و در عزاداری های امسال خود برای سلطان کربلا با وجود این بیماری منحوس، سر از پا نشناخته و نمی شناسد، چراکه امام حسین (ع) برای عاشقان سرور بوده و همگان تشنه توجهات آن حضرت هستند.
 

[ad_2]

Source link

حرکت توقف‌ناپذیر دولت در مسیر توسعه شهری و روستایی Previous post حرکت توقف‌ناپذیر دولت در مسیر توسعه شهری و روستایی
اجرای طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال هیات‌های بزرگ کشور Next post اجرای طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال هیات‌های بزرگ کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *