عباس: تا آزادی همه اسرا توافق با «اسرائیل» امضا نمی شود

[ad_1]

به نوشته روز جمعه روزنامه القدس العربی، عباس از رژیم صهیونیستی خواست تا اسرای فلسطینی را آزاد کند و این رژیم را مسؤول سلامت اسرای در بند به ویژه بیماران، کودکان و زنان دانست.

وی همچنین از جامعه جهانی و نهادهای حقوق بشری خواستار مداخله و اعمال فشار به رژیم صهیونیستی شد تا حقوق بین‌الملل را برای نجات جان اسرای فلسطینی رعایت کند؛ به ویژه اینکه در حال حاضر، ویروس کرونا جان تمامی انسان‌ها را تهدید می‌کند.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین گفت که تسلیم فشارهایی نخواهد شد که هدف از آن، این است که تشکیلات اسرای فلسطینی و خانواده‌هایشان را به حال خود رها کند.

عباس تاکید کرد که مسأله اسرای فلسطینی مهمترین اولویت تشکیلات خودگردان خواهد بود تا بتواند حقوق ملت این کشور را که غیرقابل چانه‌ زنی است، حفظ کنند.

۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) در فلسطین به نام روز اسیر نامگذاری شده است. شورای ملی فلسطین در سال ۱۹۷۴ میلادی این نام‌گذاری را انجام داد و از آن زمان تاکنون این روز به یاد اسرا ، گرامی داشته می‌شود.

باشگاه اسرای فلسطینی به مناسبت روز اسرای فلسطینی اعلام کرده است که رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ میلادی تاکنون یک میلیون فلسطینی را بازداشت کرده است و در حال حاضر ۵۰۰۰ فلسطینی در زندان‌های این رژیم به سر می‌برند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید