ظرفیت افزایش سالانه دو درصد خودکفایی کشور در انرژی غذایی

[ad_1]

به گزارش یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «عباس کشاورز» در مراسم معارفه «کاظم خاوازی» وزیر جهاد کشاورزی که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در مدت چهار ماه تصدی خود افزود: اجرای فاز دوم پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی خوزستان و ایلام، اجرای پروژه شبکه های فرعی آبیاری غرب و شمال غرب کشور و طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان طی این مدت بررسی و موارد اختلافی حل و فصل شد.

وی اظهار داشت: در دو محصول شیر و گوشت مرغ به خاطر شیوع بیماری کرونا و کاهش مصرف با مازاد تولید رو به رو شدیم که بخشی از مشکل شیر با صادرات شیرخشک حل شد.

سرپرست سابق وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: با مساعت وزیر نفت، ۵۰۰ هزار تن کود اوره در مدت یک ماه تهیه و تدارک شد که این اقدام در نوع خود بی‌سابقه بوده است.

وی اضافه کرد: در این مدت، قیمت خرید تضمینی گندم و چغندرقند اصلاح و طرح های قابل افتتاح بخش کشاورزی در سال جاری آماده و اعلام شد.

کشاورز گفت: با وجود شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، مبارزه با آفت ملخ صحرایی به خوبی انجام شده به طوری که این آفت آسیبی به مزارع کشور وارد نکرده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید