طرح پلکانی دولت انگلیس برای عبور از شرایط قرنطینه

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه هفته‌نامه ساندی‌تایمز، این طرح پیشنهادی که «چراغ قرمز» نامیده شده قرار است پس از ارائه و کسب تائید بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به اجرا گذاشته شود.  

در این طرح پیشنهاد شده که برای فاز اول یعنی چراغ سبز، مدارس به صورت نیمه وقت یا هر دو هفته یک بار برای دانش‌اموزان مقطع ابتدایی و سال آخر دوره متوسطه که باید در امتحانات سراسری پایان سال تحصیلی شرکت کنند بازگشایی شود.  

همچنین فروشگاه‌هایی که بتوان فاصله ایمنی را در آنجا رعایت کرد فعالیت خود را از سر گرفته و وسایل نقلیه عمومی در ظرفیت کامل خود خدمات رسانی خواهند کرد. با این حال احتمالا از مسافران خواسته می‌شود تا هنگام تردد از ماسک صورت استفاده کنند.

در فاز دوم این طرح موسوم به چراغ زرد پیشنهاد شده که برای اواخر ماه «می» (خرداد) بیشتر فروشگاه‌ها و شرکت ها به حالت  عادی بازگشته و کارکنان به محل کار خود بازگردند.  

همچنین برگزاری برخی اجتماعات کوچک مجاز تلقی می‌شود اما رستوران‌ها، کلوپ‌های شبانه و برنامه‌های پرجمعیت همچنان تا اواخر تابستان غیر مجاز خواهند بود.

بر اساس این طرح افراد بالای ۷۰ سال و آن‌هایی که به لحاظ جسمانی دارای مشکل هستند باید چند ماه دیگر تا بازگشت به زندگی عادی انتظار بکشند. دولت مطابق با فاز سوم یعنی چراغ قرمز توصیه کرده که این افراد تا ساخت واکسن کرونا شرایط قرنطینه را حفظ کنند.

این در حالی است که هنوز چشم‌اندازی روشنی درباره ساخت واکسن کرونا در دست نیست.  

«دیوید نابارو» استاد دانشگاه ایمپریال کالج و فرستاده دولت انگلیس در سازمان جهانی بهداشت در حوزه کووید-۱۹ می‌گوید: برای آینده‌ای قابل تصور  باید راهی را پیدا کنیم که بتوان به زندگی روزانه با وجود تهدید این ویروس ادامه‌دهیم. این به‌معنای آن است که افراد مشکوک به کرونا و اطرافیان آن ها قرنطینه شوند. افراد سالمند محافظت شوند و ظرفیت بیمارستان‌ها کافی باشد. این طور زندگی عادی جدیدی رقم خواهد خورد.

به گزارش ساندی‌تایمز، طرح یاد شده سه تاریخ ۱۱ «می» (۲۲ اردیبهشت)، یکم «ژوئن» (۱۲ خرداد) و سال تحصیلی آینده را برای بازگشایی مدارس پیشنهاد کرده است. درصورتی که نخست وزیر تاریخ دیرتری را برای بازگشایی مدارس انتخاب کند، امتحانات دانش‌آموزان سال آخر مقطع متوسطه به تاخیر خواهد افتاد تا آنها فرصت کافی برای یادگاری و جبران زمان از دست رفته را داشته باشند.  

این نشریه پیشتر گزارش داد که نتیجه امتحانات سال جاری تحصیلی دانش آموزان، بر اساس حدس و گمان آموزگاران مدارس ثبت خواهد شد.

گزارش‌ها حاکی است که وزیر آموزش انگلیس تمایل دارد مدارس هرچه سریع‌تر بازگشایی شوند. یک سخنگوی وزارت آموزش به ساندی تایمز گفته که تصمیم گیری در این رابطه مطابق با نظر کارشناسان صورت خواهد گرفت.  

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روی شیب صعودی قرار دارد و دولت این کشور پنجشنبه گذشته، مهلت مقررات منع رفت و آمد را به مدت سه هفته دیگر تمدید کرد. دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس می‌گوید؛ بدترین کاری که در این مقطع می‌توان انجام داد برداشتن زودهنگام محدودیت‌ها است.  

وی برای عبور از این وضعیت، شروطی را مطرح کرده که مهم‌ترین آن کاهش پایدار آمار مرگ و میر بر اثر کروناست.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید