ضرورت رعایت فاصله‌گذاری هوشمند در دستور کار رسانه‌ها باشد

[ad_1]

حجت الاسلام ناصر خدایاری روز پنج‌شنبه در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی افزود: عمل و تاکید بر اجرای این مسوولیت اجتماعی باید به صورت کامل توسط رسانه‌ها تبیین شود تا مردم با اقداماتی که در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا و گذر از این بحران باید انجام دهند، آشنا شوند.

وی با اشاره بر لزوم توجه جمعی به موضوع فاصله‌گذاری هوشمند اضافه کرد:در رابطه با طرح فاصله‌گذاری هوشمند رسانه‌های استان نیازمند تولید محتوای غنی، جدید و تبیین و تشریح دقیق این طرح و بیان تفاوت‌های آن با فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اینکه بیماریابی سرپایی به معنی بدتر شدن شرایط آذربایجان‌غربی در خصوص بیماری کرونا نیست، بیان کرد: این نوع بیماریابی از مراجعه بیماران در وضعیت حاد به بیمارستان پیشگیری کرده و جلوی انتقال روزافزون ویروس کرونا به اشخاص مختلف را می‌گیرد و نباید موجب نگرانی مردم شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان‌غربی با قدردانی از اقدامات انجام شده در راستای درمان بیماران و انجام اقدامات پیشگیرانه توسط کادر درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: بیشتر رسانه‌ها نیز تاکنون به خوبی در راستای مقابله با شیوع این بیماری همکاری داشته‌اند و اقدامات اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی لازم را انجام داده‌اند که امیدواریم این روند با قوت و قدرت بیشتر ادامه یابد.

حجت الاسلام خدایاری تبلیغ اقدامات پیشگیری از شیوع بیماری را همچنان یکی از مهمترین وظایف بخش اطلاع رسانی در راستای مقابله با بیماری کرونا دانست و گفت: تبیین الزامات رعایت موارد لازم توسط اصناف، کسبه، رانندگان تاکسی و تشویق به انجام خریدهای اینترنتی از جمله مواردی است که باید مدنظر رسانه‌ها قرار گیرد.

وی یکی از مهمترین بخش‌های اثرگذار در مقابله موثر با بیماری کرونا را رعایت الگوی مصرف مناسب اقلام بهداشتی و پیشگیرانه توسط مردم عنوان کرد و افزود: در شرایط کنونی، رعایت این الگوی مصرف و پرهیز از انباشت اقلام مختلف بهداشتی و حتی غذایی می‌تواند در توزیع بهتر این اقلام اثرگذار باشد و زمینه پیشگیری موثرتر را فراهم کند.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به اینکه این دانشگاه به دنبال بیماریابی قوی برای قطع زنجیره شیوع بیماری است، گفت: درحالی که طی روزهای نخست شیوع بیماری، تعداد آزمایش‌ها در استان حدود ۵۰ مورد بود، امروز برای بیماریابی موثر، روزانه بیش از ۴۰۰ مورد آزمایش در استان انجام می‌شود.

علی‌احمد آقاپور افزود: این امر باعث شده که بیماران سرپایی بیشتری که مبتلا به کرونا هستند شناسایی شده و از حاد شدن شرایط بیماری آنها و همچنین انتقال بیماری از این افراد به افراد سالم جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در این راستا دریافت آزمایش از برخی اقشار مورد توجه جدی قرار گرفته است، اضافه کرد: یکی از این اقشار، رانندگان تاکسی بودند که دریافت آزمایش سرپایی از آنان، موجب رفع نگرانی و همچنین بیماریابی موثر از این قشر شد که همین امر به میزان زیادی از شیوع بیماری کرونا جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، در این جلسه در خصوص اقدامات لازم برای اطلاع‌رسانی موثر در جامعه در راستای رعایت فاصله‌گذاری هوشمند بحث و تبادل نظر شد.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور شیوع یافته و در حدود ۷۰ روز گذشته افزون بر ۹۰ هزار نفر در کشور به آن مبتلا شده‌اند که بیش از ۸۰ درصد آنان بهبود یافته‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید