ضدعفونی بیش از ۲ هزار مکان عمومی کشور توسط موکب‌داران اربعین حسینی

[ad_1]

 حسن پلارک روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه همه اقدامات به انجام رسیده با هماهنگی  ستاد مقابله با کرونا در هر استانی به انجام می‌رسد، افزود: کمک به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستگاه های درگیر با ویروس کرونا و نیز امداد رسانی به اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا و نیازمند، از جمله تاکیدات مقام عظمای ولایت است.

 وی با بیان اینکه اقدام به موقع موکب داران اربعین حسینی در کنار سایر دستگاه ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی نقش بسزایی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا داشته، افزود: تاکنون دو میلیون و ۶۹۱ هزار لیتر مواد ضدعفونی توسط ۴۵۱ موکب دار مورد استفاده قرار گرفته است.

پلارک ادامه داد: بر اساس هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های به انجام رسیده، همچنین ۱۳ میلیون و ۹۲۴ هزار عدد ماسک و یک میلیون و ۷۵۰ هزار جفت دستکش تولید و بین نیازمندان و مراکز درمانی توزیع شده است.

 رئیس سازمان توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و زیارتی ایران و عراق با بیان اینکه در رابطه با تولید مواد ضدعفونی و دستکش ۱۵۰ کارگاه فعالیت دارند، تصریح کرد: ۲۳۵ کارگاه نیز در قالب تولید البسه پزشکی و ماسک  فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه البسه پزشکی گان تولید شده در سطح بیمارستان‌ها به صورت رایگان توزیع می شود، افزود: تاکنون دو میلیون دست لباس پزشکی گان تولید و تحویل بیمارستان ها شده است.

 پلارک با قدردانی از موکب داران اربعین حسینی، خیرین، نیکوکاران و دیگر دستگاه‌های حمایت کننده این حرکت مردمی گفت: همچنین با همکاری ۴۵۱ یک موکب دار اربعین ۳۳۹ هزار و ۵۰۰ سبد کالا شامل، برنج، ماکارونی، رب گوجه فرنگی، مرغ، گوشت، روغن و حبوبات تهیه و بین خانواده های کم بضاعت و بی بضاعت به خصوص آسیب دیدگان مسائل اقتصادی ناشی از ویروس کرونا توزیع شده است.

 وی افزود: در این رابطه ۴۴ هزار و ۲۸۳ از خواهران و ۱۲۷ هزار و ۵۶۴ نفر از برادران به صورت داوطلب در سطح کشور فعال بوده و هر روز وسعت کار آنان افزوده می شود.

 به گفته پلارک، با توجه به برنامه‌ریزی و هماهنگی های لازم در صورت نیاز تعداد موکب داران برای ارائه خدمت بیشتر افزایش خواهد یافت.

 وی همچنین از تولید و توزیع ۵۲ هزار لیتر آب میوه طبیعی توسط موکب داران و توزیع آنها در بیمارستان و بین بیماران ناشی از ویروس کرونا با هماهنگی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: بنا به ضرورت موجود، ۵۱ دستگاه نانوایی سیار نیز عملیات پخت و توزیع نان را در مناطق دارای مشکل به انجام می رسانند.

پلارک افزود: علاوه بر پخت و توزیع ۱۲۰ هزار قرص نان ۳۵۰ هزار پرس غذا نیز طبخ و بین نقاهتگاه توزیع شده است.

 رئیس سازمان توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و زیارتی ایران و عراق گفت: با توجه به آمار و اطلاعات موجود به طور میانگین تا کنون بیش از ۵۰ میلیارد تومان خدمات‌رسانی در مقابله با گسترش ویروس کرونا و ارائه خدمت  به مردم توسط موکب داران به انجام رسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید