صعود سه پله‌ای تراکتور با درخشش حاج‌صفی

[ad_1]

دیدار تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه امشب در ورزشگاه یادگار امام تبریز با قضاوت حمید حاج ملک برگزار شد.

ساکت الهامی برای این مسابقه، محمدرشید مظاهری، رضا اسدی، محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری، میثم تیموری، اکبر ایمانی، سعید مهری(ایمان سلیمی دقیقه ۸۲)، احسان حاج‌صفی، محمدرضا آزادی(مسعود شجاعی دقیقه ۷۱)، ساسان انصاری و رضا شکاری را در ترکیب قرار داد.

بهنام سراج نیز در این مسابقه محمد دریس، سید محمد قریشی، محمد اهل‌شاخه، عبدالله ناصری، عقیل کعبی، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی(محمدرضا غبیشاوی دقیقه ۵۷)، جعفر سلمانی(سید فاخر تهامی دقیقه ۷۸)، طالب ریکانی، میلاد جهانی(رضا جبیره دقیقه ۶۵) و عیسی آل‌کثیر را به میدان فرستاد.

تراکتور که تا پیش از این مسابقه تنها با یک امتیاز بیشتر نسبت به صنعت نفت ۳۶ امتیازی در جایگاه ششم جدول قرار داشت، از همان ابتدا مسابقه را هجومی آغاز کرد و در ثانیه ۵۵ مسابقه چیزی نمانده بود که رضا اسدی با ضربه سر توپ ارسالی از روی کرنر، دروازه صنعت نفت را باز کند.  

بازیکنان تراکتور در ادامه نیز توپ و میدان را از آن خود داشتند و بارها با نفوذها و ارسال‌های حاج صفی مهاجمان تیم تبریزی صاحب موقعیت گل شدند اما هر بار یکی پس از دیگری، موقعیت‌های گلزنی را از دست دادند.

احسان حاج صفی که بارها هم تیمی‌های خود را در موقعیت گلزنی قرار داده بود، در دقیقه ۴۲ پشت محوطه جریمه صنعت نفت آبادان صاحب یک موقعیت شد و با شوتی محکم، دروازه صنعت نفت را گشود تا نیمه نخست این مسابقه با برتری یک بر صفر شاگردان ساکت الهامی پایان یابد.  

با آغاز نیمه دوم مسابقه، بازیکنان صنعت نفت آبادان این فرصت را داشتند تا گل تساوی را به ثمر برسانند اما توپ ارسالی از جناح راست زمین را جهانی از مقابل دروازه تراکتور با فاصله اندک به بیرون زد.

در ادامه، بازیکنان تراکتور بار دیگر توپ و میدان را در اختیار گرفتند و چند موقعیت نصف و نیمه گلزنی نیز ایجاد کردند که هیچ کدام به ثمر ننشست.

نمایش خوب تراکتور در دقیقه ۶۰ تبدیل به یک حمله دیگر برای این تیم شد که توپ به احسان حاج صفی در پشت محوطه جریمه رسید و او بار دیگر با یک شوت فنی و محکم، گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند.

احسان حاج صفی که یکی از بهترین روزهای فوتبالی خود را پشت سر می‌گذاشت، در دقیقه ۷۴ با ارسال توپ به محوطه جریمه صنعت نفت یک موقعیت گل دیگر برای هم تیمی‌های خود خلق کرد اما بار دیگر بازیکنان تراکتور قدر این موقعیت را ندانستند.

تلاش‌های بعدی تراکتور برای زدن گل‌های بیشتر و بازیکنان صنعت نفت برای جبران گل‌های خورده به جایی نرسید و در نهایت این مسابقه با نتیجه ۲ بر صفر به سود تراکتور پایان یافت.

با این نتیجه، تراکتور ۴۰ امتیازی شد و با سه پله صعود به طور موقت با سپاهان تیم دوم جدول هم امتیاز شد و به خاطر تفاضل گل کمتر در جایگاه سوم قرار گرفت.

صنعت نفت نیز با همان ۳۶ امتیاز در رتبه هفتم جدول باقی ماند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید