صدور سند برای ۱۰ هزارهکتار اراضی ملی در نظرآباد

[ad_1]

احد سیفی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اسناد مالکیت تک برگی اراضی ملی شهرستان نظرآباد با محوریت نقشه رقومی و رعایت استانداردهای کاداستر به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور صادر شد.

وی افزود : با تثبیت اسناد مالکیت دولت در عرصه های ملی، زمینه سوء استفاده افراد سودجو و فرصت طلب و کسانی که به عرصه ‌های منابع طبیعی چشم طمع و تعرض دارند کنترل می شود.

وی تصریح کرد: انجام این امر علاوه بر اجرایی کردن فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری و مبارزه با مفاسد اقتصادی، یکی از بسترهای مهم و اساسی جهت توسعه پایدار، ایجاد اشتغال و تولید و بهره‌برداری بهینه از منابع طبیعی بوده و تأثیر بسزایی خواهد داشت.

سیفی مقابله با تخریب، تصرف، ساخت و ساز، تغییر و تبدیل اراضی ملی و منابع طبیعی به اراضی کشاورزی و مسکونی را از جمله اهداف اخذ سند مالکیت اراضی ملی به نام دولت عنوان کرد.

رییس اداره منابه طبیعی و آبخیزداری نظرآباد  هدف از این اقدام را تثبیت حاکمیت دولت بر عرصه های مرتعی و جنگلی دانست و گفت: اسناد مالکیت اخذ شده مربوط به پلاک های ۲۰ اصلی موسوم به سیاه جوی، ۲۲ اصلی موصوم به قارپوز آباد و ۱۷اصلی موصوم به صفر خواجه در مجموع  به مساحت بیش از۱۰هزار هکتار به نام دولت بانمایندگی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اخذ شده است.

سیفی  با قدردانی از همکاری همه جانبه اداره ثبت اسناد نظرآباد استمرار این گونه  همکاری ها را به نفع مردم و دولت دانست.

استان البرز ۴۳۰ هزار هکتار اراضی ملی و دولتی دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید