شهرداری تهران در اجرای برنامه‌های فرهنگی تابع ستاد ملی کروناست

[ad_1]

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور با بیان اینکه تابستان برای این سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهارداشت: در این فصل مردم مطالبه برنامه‌های متنوع برای غنی‌کردن کردن اوقات فراغت را دارند.

وی گفت: در تابستان امسال با سه مناسبت هم مواجه هستیم و علاوه بر برنامه‌های تابستان، برنامه‌های دهه کرامت با عنوان «گوهرشاد» را برگزار کرده و برنامه‌های دهه ولایت با عنوان «همیشه امیر» و برنامه‌های محرم و صفر با عنوان «جلوه سوگ» را خواهیم داشت.  

فاطمیان‌پور افزود: برنامه‌های «روی خط زندگی» با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان طراحی شده و برنامه‌هایی خانوادگی و مفرح است.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: امسال چالش بزرگی داریم و شیوع کرونا باعث ایجاد وضعیتی شده که نمی‌توانیم حضور و تجمع مردم در برنامه‌ها را داشته باشیم، این شرایط می‌طلبد که تصمیمات مدیریتی انعطاف داشته باشد و با اوج‌گیری شیوع ویروس در کشور، تغییراتی در برنامه‌ها لحاظ شود.

وی با اشاره به فعالیت سازمان فرهنگی هنری در نوروز افزود: ما در ایام نوروز نیز چنین تجربه‌ای را داشتیم و نسخه دومی را پیش‌بینی کردیم که در آن بسیاری از برنامه‌ها به فضای مجازی منتقل شد و نتیجه این کار، تولید و انتشار ده‌ها هزار محصول فرهنگی و هنری در فضای مجازی بود.

فاطمیان‌پور گفت: در تابستان نیز به همین صورت برنامه‌ریزی کرده‌ایم، در ابتدا با توجه به کاهش تدریجی محدودیت‌ها، بیشتر برنامه‌ها را با حضور شهروندان و البته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تدارک دیده بودیم اما با توجه به اوج‌گیری دوباره کرونا در این روزها، برنامه‌هایی که با تجمع مردم همراه است کاهش می‌یابد و به صورت مجازی برگزار می‌شود.  

وی اظهارداشت: در طول تابستان حدود ۴۰ عنوان برنامه با بیش از یکهزار و ۲۰۰ اجرا تدارک دیده شده که مطمئناً تعدادی از آنها در فضای واقعی و شهری برگزار نخواهد شد.  

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد: این سازمان همواره بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برنامه‌ریزی می‌کند و تابع تصمیمات این ستاد است.

بیماری کرونا از روزهای پایانی بهمن سال ۱۳۹۸ کشور را درگیر کرده و بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا ۱۳ تیرماه، ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده، ۱۹۶ هزار و ۴۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید