شهرداری تهران در اجرای برنامه‌های فرهنگی تابع ستاد ملی کروناست

شهرداری تهران در اجرای برنامه‌های فرهنگی تابع ستاد ملی کروناست

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور با بیان اینکه تابستان برای این سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهارداشت: در این فصل مردم مطالبه برنامه‌های متنوع برای غنی‌کردن کردن اوقات فراغت را دارند.

وی گفت: در تابستان امسال با سه مناسبت هم مواجه هستیم و علاوه بر برنامه‌های تابستان، برنامه‌های دهه کرامت با عنوان «گوهرشاد» را برگزار کرده و برنامه‌های دهه ولایت با عنوان «همیشه امیر» و برنامه‌های محرم و صفر با عنوان «جلوه سوگ» را خواهیم داشت.  

فاطمیان‌پور افزود: برنامه‌های «روی خط زندگی» با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان طراحی شده و برنامه‌هایی خانوادگی و مفرح است.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: امسال چالش بزرگی داریم و شیوع کرونا باعث ایجاد وضعیتی شده که نمی‌توانیم حضور و تجمع مردم در برنامه‌ها را داشته باشیم، این شرایط می‌طلبد که تصمیمات مدیریتی انعطاف داشته باشد و با اوج‌گیری شیوع ویروس در کشور، تغییراتی در برنامه‌ها لحاظ شود.

وی با اشاره به فعالیت سازمان فرهنگی هنری در نوروز افزود: ما در ایام نوروز نیز چنین تجربه‌ای را داشتیم و نسخه دومی را پیش‌بینی کردیم که در آن بسیاری از برنامه‌ها به فضای مجازی منتقل شد و نتیجه این کار، تولید و انتشار ده‌ها هزار محصول فرهنگی و هنری در فضای مجازی بود.

فاطمیان‌پور گفت: در تابستان نیز به همین صورت برنامه‌ریزی کرده‌ایم، در ابتدا با توجه به کاهش تدریجی محدودیت‌ها، بیشتر برنامه‌ها را با حضور شهروندان و البته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تدارک دیده بودیم اما با توجه به اوج‌گیری دوباره کرونا در این روزها، برنامه‌هایی که با تجمع مردم همراه است کاهش می‌یابد و به صورت مجازی برگزار می‌شود.  

وی اظهارداشت: در طول تابستان حدود ۴۰ عنوان برنامه با بیش از یکهزار و ۲۰۰ اجرا تدارک دیده شده که مطمئناً تعدادی از آنها در فضای واقعی و شهری برگزار نخواهد شد.  

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد: این سازمان همواره بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برنامه‌ریزی می‌کند و تابع تصمیمات این ستاد است.

بیماری کرونا از روزهای پایانی بهمن سال ۱۳۹۸ کشور را درگیر کرده و بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا ۱۳ تیرماه، ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده، ۱۹۶ هزار و ۴۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *