شماری از تروریست‌های آموزش دیده توسط آمریکا تسلیم ارتش سوریه شدند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، ژوراولف افزود: یک گروه ۲۷ نفره تروریستی پس از تسلیم خود به ارتش سوریه، اعتراف کردند که برای حمله به تاسیسات نفت و گاز و همچنین تاسیسات مرتبط با حمل و نقل آموزش دیده و آمریکایی‌ها علاوه بر آموزش، وسایل نقلیه و سلاح نیز در اختیار این تروریست‌ها قرار داده اند.

وی گفت: شامگاه ۱۳- ۱۴ آوریل (۲۴ –  ۲۵ فروردین)، گروهی از عناصر مسلح که در یک پایگاه آمریکایی‌ در نزدیکی اردوگاه رکبان آموزش دیده بودند با هدف تسلیم شدن به ارتش سوریه تلاش کردند تا از منطقه التنف خارج شوند.

رییس مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه اضافه کرد: این گروه توسط گروهی از نیروهای تروریستی جیش المغاویر مورد حمله قرار گرفتند و به دنبال درگیری ها ۳ کامیون را از دست دادند و ۲۷ نفر موفق به فرار شدند که اکنون در تدمر تحت حمایت ارتش سوریه هستند.

ژوراولف گفت: آن ها ده ها سلاح سبک و نیمه سنگین که برخی از آن ها ساخت کشورها غربی است تحویل نیروهای ارتش سوریه دادند.

پیش از این هیات هماهنگی روسیه و سوریه در بیانیه ای تاکید کرده بود که ایالات متحده با پوشش کمک های بشر دوستانه به اردوگاه «رکبان» از تروریست ها حمایت می کند.

جبهه غربی – عربی – صهیونیستی به سرکردگی آمریکا که از اسفندماه ۱۳۸۹ گروه‌های تروریستی را جهت براندازی حکومت سوریه، ایجاد، تجهیز و مسلح کرد، هم اکنون نیز به اقدامات جنایت بار خود در سوریه ادامه می‌دهد و یکی از این اقدامات جلوگیری از بازگشت آوارگان سوری به منازلشان از اردوگاه‌ها و کشورهای همسایه سوریه است.

با آغاز بحران سوریه، ۱۲ میلیون نفر از جمعیت ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری این کشور (آمار مربوط به سال ۱۳۹۰ است) آواره شدند؛ از این میزان حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به خارج سوریه و حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز در داخل این کشور آواره شدند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید