شرکت داروسازی آمریکا هزینه درمان کرونا را بیش از ۳ هزار دلار اعلام کرد

[ad_1]

به نوشته بامداد سه شنبه روزنامه واشنگتن پست، شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی گیلیاد آمریکا اعلام کرد که بیمارستان‌ها باید برای درمان بیماری کووید – ۱۹ از طریق داروهای رمدیسویر برای هر بیمار با بیمه خصوصی مبلغ ۳ هزار و ۱۲۰ دلار بپردازند.  

شرکت گیلیاد همچنین عنوان کرد که این هزینه برای بیماران دیگر کشورهای توسعه یافته به منظور درمان بیماری کرونا ۲۵ درصد کمتر از آمریکا است. 

طبق سیاست‌های قیمت گذاری شرکت گیلیاد، هزینه هر دوز دارو برای درمان بیماری کووید – ۱۹ در آمریکا ۵۲۰ دلار است این درحالی است که قیمت هر دوز در سایر کشورهای توسعه یافته ۳۹۰ دلار تعیین شده است. 

طبق اعلامیه شرکت داروسازی گیلیاد، هر بیمار کرونایی برای درمان از طریق داروی رمدیسویر باید ۶ دوز دارو را در یک دوره مشخص دریافت کند. 

پیشتر سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده از داروی رمدیسویر برای درمان کرونا در بیماران به شدت بدحال را صادر کرده بود. 

این سازمان اعلام کرده که این دارو برای بیماران با وضعیت وخیم و سطح اکسیژن خون پایین و یا کسانی که در حال استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی‌ هستند، مجاز است. 

سازمان غذا و داوری آمریکا در حالی مجوز تجویز داروی رمدیسویر را صادر کرد که پیشتر فقط برای استفاده تحقیقاتی و آنچه کاربرد شفقت‌آمیز برای بیماران لاعلاج خوانده می‌شود، مجاز بود. 

همچنین پیشتر «آنتونی فائوچی» رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و عضو گروه ویژه مبارزه با کرونا در کاخ سفید گفته بود، این دارو تاثیر مثبت چشم‌گیری در کاهش زمان بهبودی از کرونا دارد. 
به نوشته ان‌بی‌سی، مطالعات نشان می‌دهد بیماران بستری شده‌ای که رمدسیویر دریافت کرده‌اند به طور متوسط در ۱۱ روز از بیمارستان مرخص شده‌اند، آن هم در حالی که زمان برای بیمارانی که مُسّکن مصرف می‌کنند، ۱۵ روز است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید