سومین محموله افغانستان در تیرماه از چابهار به هند رفت

[ad_1]

باوجود اینکه رسانه های منطقه ای طی یک هفته گذشته مدعی شکست احتمالی پروژه توسعه همکاری های سه جانبه ایران، افغانستان و هند از طریق بند چابهار ایران بودند، وزارت حمل و نقل افغانستان امروز اعلام کرد اعلام کرد که سومین کشتی اموال ترانزیتی کالاهای افغانستان روز سه شنبه از طریق بندر چابهار به سمت بنادر موندرا و ناواشیوای هند حرکت کرده است. 

این وزارت خانه کانتینرهای کالاهای افغانستان را شامل کالاهای صادراتی از جمله میوه های خشک و کالاهای فاسد شدنی اعلام کرد که از طریق کشتی “اینتر سیدنی” با حدود ۷۰ تی آی یو کانتینر معمولی و یخچالی از بندر شهید بهشتی چابهار راهی هند شدند.

طبق اعلام این وزارتخانه، ارسال این محموله‌های صرفا ترانزیتی افغانستان در راستای توافق نامه سه جانبه هند، افغانستان و ایران بوده و تا کنون بی سابقه بوده است.
 
اولین محموله صرفا ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار به هند حامل ۷۶ تی آی یو کانتینر حامل میوه های خشک افغانستان به تاریخ ۱۰ تیر و دومین کشتی آن به تاریخ ۱۵ تیر از طریق بندر چابهار ایران به هند صادر شده است.
 
این درحالی است که گندم کمکی هند به افغانستان در حال انتقال از طریق بندر چابهار به افغانستان است و تاکنون ۵ محموله و کشتی حامل این گندم از بندر چابهار به افغانستان منتقل شده و نیز قرار است ششمین محموله این گندم به حجم ۷۵ هزار تن پس از بارگیری در هند، در جریان هفته جاری به بندر چابهار برسد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید