سه شکارچی غیرمجاز در قصرشیرین دستگیر شدندgif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - سه شکارچی غیرمجاز در قصرشیرین دستگیر شدند

پژمان فتاح پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این شکارچیان متخلف در پی گشت و کنترل حوزه استحفاظی شهرستان قصرشیرین توسط یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شدند که در این خصوص دادستان، نیروهای پلیس انتظامی و پرسنل پاسگاه انتظامی سید سهراب این شهرستان نیز همراهی لازم را در خصوص این پرونده با این اداره  به عمل آوردند. 

 او اضافه کرد: این افراد متخلف طی چندین مرحله اقدام به شکار ۲راس قوچ، ۲راس میش، ۲راس آهو، ۲راس گراز  و هشت قطعه کبک کرده اند.

وی با بیان اینکه از این افراد یک قبضه سلاح کشف و ضبط شده، اظهارداشت: اداره حفاظت محیط زیست قصرشیرین با توجه به غنای زیستی مناطق حوزه استحفاظی این شهرستان اقدام به پایش و کنترل مناطق در ساعات مختلف شبانه روز می کند و در این راستا با متخلفان این عرصه از طریق مراجع قضایی برخورد قاطع انجام می دهد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست قصرشیرین اضافه کرد: متهمان با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.

فتاح پور گفت: مردم و دوستداران طبیعت می توانند مسایل و مشکلات زیست محیطی و یا تخلفات حوزه شکار و صید را با  شماره تلفن  چهار رقمی ۱۵۴۰ و یا شماره ۰۸۳۴۲۴۲۴۹۷۷ اطلاع رسانی کنند.

هم اکنون قصرشیرین دارای ۲ منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز به مساحت سه هزار و ۸۰۰ هکتار، زله زرد با ۳۹ هزار هکتار و یک منطقه تیراندازی ممنوع در شعاع هفت کیلومتری نوار مرزی به مساحت ۱۷۰ هزار هکتار است.
در این مناطق انواع پرندگان و گونه های جانوری زیست می کنند که حفاظت از آنها نیازمند مشارکت همگانی است.
منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز مشترک قصرشیرین و سرپل ذهاب هم اکنون تنها زیستگاه منحصر به فرد آهوی ایرانی در منطقه غرب کشور بشمار می رود.
منطقه زله زرد مشترک قصرشیرین و گیلانغرب با ۳۹ هزار هکتار مساحت یکی از مناطق مهم زیستگاه گونه های نادر گیاهی و جانوری در استان کرمانشاه و کشور به شمار می رود که از سال ۱۳۷۳ تحت حفاظت است.
از جانوران موجود در این منطقه می توان به کل و بز وحشی، قوچ و میش، آهو، گرگ، روباه، خرگوش، تشی و بزمجه اشاره کرد.
همچنین گونه های پرندگان کبک، تیهو، سار و فاخته نیز در این زیستگاه با پوشش گیاهی بلوط، پلک، تنگرس، آلبالو وحشی و گیاهان مرتعی زندگی می کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *