سهم کردستان از تسهیلات کرونا کمتر از میانگین جمعیتی آن است

[ad_1]

خالد جعفری روز سه‌شنبه در کارگروه اشتغال استان کردستان اظهار داشت: این استان ۲ درصد جمعیت و ۲.۶ درصد جمعیت واحدهای صنفی کشور را در خود جای داده اما ۱.۱۸ درصد (یک و ۱۸ صدم) تسهیلات حمایتی کرونا به آن اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: متولیان امور باید تلاش کنند این میزان تسهیلات هر چه سریعتر در راستای حمایت و تثبیت اشتغال موجود استان جذب و همزمان با آن نسبت به افزایش سهمیه نیز رایزنی کنند.

جعفری یادآور شد: جذب و پرداخت ۴۳۶ میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته به این استان از محل تسهیلات حمایتی از واحدها و مشاغل آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا هم اکنون شروع شده است.

وی افزود: رسته های چهاردهم این دستورالعمل که بیشتر مشمول واحدهای کشاورزی است بدلیل ابلاغ دیرهنگام از برنامه عقب است و باید نسبت به درخواست تمدید مهلت ثبت نام و افزایش سهمیه استان هب چه سریعتر اقدام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در خصوص سند اشتعال استان نیز گفت: با توجه به برخی ایرادها وارده به این سند لازم است با همکاری اداره کل اقتصادی استانداری و دستگاه‌های ذیربط آن را بازنگری کنند.

جعفری تاکید کرد: این بازنگری به گونه‌ای باشد تا بتوانیم آینده پیش روی استان ور زمینه کاهش بیکاری و افزایش نرخ رشد اشتعال را مورد نظر داشته باشیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید