سهم کردستان از تسهیلات کرونا کمتر از میانگین جمعیتی آن است

سهم کردستان از تسهیلات کرونا کمتر از میانگین جمعیتی آن است

خالد جعفری روز سه‌شنبه در کارگروه اشتغال استان کردستان اظهار داشت: این استان ۲ درصد جمعیت و ۲.۶ درصد جمعیت واحدهای صنفی کشور را در خود جای داده اما ۱.۱۸ درصد (یک و ۱۸ صدم) تسهیلات حمایتی کرونا به آن اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: متولیان امور باید تلاش کنند این میزان تسهیلات هر چه سریعتر در راستای حمایت و تثبیت اشتغال موجود استان جذب و همزمان با آن نسبت به افزایش سهمیه نیز رایزنی کنند.

جعفری یادآور شد: جذب و پرداخت ۴۳۶ میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته به این استان از محل تسهیلات حمایتی از واحدها و مشاغل آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا هم اکنون شروع شده است.

وی افزود: رسته های چهاردهم این دستورالعمل که بیشتر مشمول واحدهای کشاورزی است بدلیل ابلاغ دیرهنگام از برنامه عقب است و باید نسبت به درخواست تمدید مهلت ثبت نام و افزایش سهمیه استان هب چه سریعتر اقدام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در خصوص سند اشتعال استان نیز گفت: با توجه به برخی ایرادها وارده به این سند لازم است با همکاری اداره کل اقتصادی استانداری و دستگاه‌های ذیربط آن را بازنگری کنند.

جعفری تاکید کرد: این بازنگری به گونه‌ای باشد تا بتوانیم آینده پیش روی استان ور زمینه کاهش بیکاری و افزایش نرخ رشد اشتعال را مورد نظر داشته باشیم.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *