سندرز: کرونا واقعیت‌های زشت اقتصاد آمریکا را نمایان کرد

سندرز: کرونا واقعیت‌های زشت اقتصاد آمریکا را نمایان کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سندرز دوشنبه شب در توئیتی نوشت: این بیماری همه‌گیر، واقعیت‌های زشت اقتصاد را نمایان کرد. در حالی که ثروت ۴۶۷ فرد میلیاردر در چند ماه گذشته افزایش یافت، خانواده‌های کارگران، شغل، خدمات بهداشتی و خانه‌هایشان را از دست دادند.

وی تأکید کرد: ما به اقتصادی نیاز داریم که برای همه کار کند، نه فقط برای یک درصد.

هشدار سندرز در حالی است که کسری بودجه دولت فدرال آمریکا به ۲.۸ تریلیون دلار رسیده و مذاکرات رهبران کنگره و کاخ سفید در مورد بسته جدید محرک اقتصادی به بن‌بست رسیده است.

شبکه خبری بلومبرگ بتازگی در گزارشی اعلام کرد: ناامنی غذایی در بین خانوارهای آمریکایی به بالاترین رقم رسیده و تقریباً ۳۰ میلیون نفر در این کشور اعلام کرده اند که در ۷ روز منتهی به ۲۱ ژوئیه (۳۱ تیر) غذای کافی برای خوردن نداشتند.

بلومبرگ افزود: بخش نظرسنجی از خانوارها در اداره آمار آمریکا اعلام کرده که تقریباً ۲۳.۹ میلیون از ۲۴۹ میلیون پاسخ دهنده به این نظرسنجی گفته‌اند که «برای حدود یک هفته غذای کافی برای خوردن نداشتند» و ۵.۴۲ میلیون گفتند که «در این هفته اغلب چیزی برای خوردن نداشتند».

این گزارش به نقل از آمار دیگری، تعداد شاغلان در خانواده ها را بررسی کرد و افزود: رونق اقتصادی آمریکا ممکن است با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور و اقدام ایالت‌ها در لغو طرح‌های بازگشایی اقتصادی متوقف شود.

[ad_2]

Source link

واکنش فرانسه و آمریکا به استعفای نخست وزیر لبنان Previous post واکنش فرانسه و آمریکا به استعفای نخست وزیر لبنان
وقتی سفیر آمریکا از قطعنامه شورای امنیت درباره ایران اطلاعی ندارد Next post وقتی سفیر آمریکا از قطعنامه شورای امنیت درباره ایران اطلاعی ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *