سلطانی‌فر: احداث موزه دائمی ورزش ایران از امسال آغاز می شود

[ad_1]

مسعود سلطانی فر در آیین افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران و رونمایی از تندیس قهرمانان ورزش کشور از جمله قهرمانان المپیک و پارالمپیک را اقدامی بسیار ارزشمند توصیف کرد که موجب می شود تاریخ ورزش ایران در اذهان مردم زنده نگاه داشته شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور کاروان های ورزشی ایران در ١٦ دوره بازی های المپیک ، افتخارات تاریخ وررش ایران در این رویداد را مهم برشمرد و تصریح کرد: ماحصل حضور ایران در این ١٦ دوره کسب ١٩ مدال طلا بوده که ١٥ مدال طلا در هشت دوره بعد از انقلاب اسلامی به ارمغان آمده  است.

وی با اشاره به رشد چهار برابری کسب مدال طلا برای ایران اظهار داشت: نتایج کسب شدهد نشان دهنده سرمایه گذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای ورزش و نتیجه زحمات مدیران ورزش کشور در برهه های مختلف و قهرمانانی است که با عشق و علاقه افتخار آفرینی کردند.

سلطانی فر اهمیت احداث موزه دائمی ورزش کشور را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: طرح اولیه موزه دائمی ورزش تهیه شده و ان شاالله با همراهی و همکاری کمیته ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک، شهرداری تهران و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأسیس خواهد شد و همین امسال نیز مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان در بخشی از سخنانش نیز از جدیت صالحی امیری برای تأسیس موزه ملی ورزش،المپیک و پارالمپیک ایران به نیکی نام برد و همکاری های وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و شهرداری تهران را ستود.

سلطانی‌فر ضمن قدردانی از زحمات هاشمی طبا رییس اسبق سازمان تربیت بدنی به خاطر ارائه تجربیات و مشاوره های موثر در مراحل شکل گیری موزه، اظهار داشت: از عزیزانی  که برای تأسیس این موزه نقش آفرینی کردند، تشکر می‌کنم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید