سرمربی تیم ملی: پشتوانه‌سازی راهبرد اصلی‌ام در پاراوزنه‌برداری است

[ad_1]

«علی‌اصغر رواسی» که چند روز پیش به عنوان سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری مردان انتخاب شد، روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: از خانواده پاراوزنه‌برداری هستم و از سال ۱۳۷۳ در این رشته فعالیت دارم. نخستین سنگ بنای تیم توسط من نهاده شد و تاکنون با زحمت مربیان و کارشناسان مختلف این رشته افتخارات زیادی در پارالمپیک و رقابت‌های جهانی کسب شده است. همچنین بزرگانی از پاراوزنه‌برداری ایران به جهان معرفی شدند که نابغه بودند. البته در پاره‌ای از مواقع این تیم رها شد و افت‌هایی نیز در بین ورزشکاران دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین کاستی‌های این رشته پشتوانه‌سازی است، ادامه داد: در دوره‌ای تیم جوانان تشکیل شد و به عنوان قهرمانی رسید اما کسی از آن تیم و نفراتش خبری ندارد اگر امروز بخواهیم پشتوانه‌سازی را برای تیم کنونی انجام دهیم بدون شک نیاز به جوانان ورزشکار این رشته داریم. باید برنامه استعدادیابی و جانشین پروری برای ستارگان کنونی در دستور کار قرار گیرد اگر این مهم به فراموشی سپرده شود تیم در چند سال آینده خالی از ورزشکار مدال‌آور خواهد شد.

سرمربی پاراوزنه‌برداری ایران افزود: در کنار تلاش برای موفقیت تیم در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۱ توکیو یکی از مهم‌ترین برنامه‌های من پشتوانه‌سازی برای تیم است؛ پشتوانه‌سازی که بتواند نفراتی مانند سیامند رحمان و روح الله رستمی را به ورزش جهان معرفی کند. البته در این تیم ستارگان بزرگی مانند حامد صلحی‌پور و منصور پورمیرزایی هستند که امید مدال ایران در توکیو به شمار می‌روند.

رواسی در توضیح جانشین رحمان برای اعزام به توکیو گفت: خوشبختانه پورمیرزایی سهمیه را کسب کرده است و باید یک گزینشی دیگر شرکت کند او هم وزنه‌بردار توانمندی به شمار می‌رود که ظرفیت مدال‌آوری دارد و من نیز از او انتظار مدال را دارم. البته پر کردن جای سیامند خیلی سخت است چون او یک نابغه بود که چند دهه یکبار شاهد ظهورش در ورزش هستیم. بدون شک توانمندی رحمان بیش از ۳۰۵ کیلوگرم بود و حتی می‌توانست ۳۵۰ کیلوگرم را نیز مهار کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید